Utrudnienia w Warszawie 15-18 września. Sprawdź objazdy!

i

Autor: pixabay.com Utrudnienia w Warszawie 15-18 września. Sprawdź objazdy!

Utrudnienia w Warszawie 15-18 września. Sprawdź objazdy!

2022-09-15 12:20

Utrudnienia w Warszawie rozpoczną się już w czwartek 15 września. To w związku z licznymi imprezami, które zaplanowano na weekend. W stolicy odbędzie się m.in. nocny przejazd rolkarzy czy Bieg Ursynowa. Gdzie są utrudnienia w Warszawie? Sprawdź szczegóły!

Utrudnienia w Warszawie 15-18 września

W najbliższych dniach, 15-18 września, ulicami Warszawy przejadą wrotkarze i rolkarze, odbędą się uroczystości związane z rocznicą sowieckiej agresji na Polskę, a na Ursynowie rywalizować będą biegacze. Na drogach będzie wstrzymywany ruch, a autobusy Warszawskiego Transportu Publicznego pojadą objazdami.

Czytaj także: Nightskating Warszawa 15.09. Wrotki i rolki ponownie na ulicach miasta

Wieczorny przejazd rolkarzy po Śródmieściu i Ochocie

W czwartkowy wieczór, 15 września, wrotkarze i rolkarze spotkają się przed pomnikiem Mikołaja Kopernika na Krakowskim Przedmieściu. Stamtąd, o godz. 20:30, wyruszą na 15-kilometrowy przejazd.

Trasa przejazdu: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, Al. Jerozolimskie, Krucza, Piękna, pl. Konstytucji, Waryńskiego, Trasa Łazienkowska, al. Niepodległości, Chałubińskiego, Al. Jerozolimskie, Raszyńska, Żwirki i Wigury, Banacha, Bitwy Warszawskiej 1920 r., Al. Jerozolimskie, „Grzymały” Sokołowskiego, Kopińska, Grójecka, Towarowa, Prosta, Świętokrzyska, Nowy Świat, Krakowskie Przedmieście.

W związku z wydarzeniem policja może podjąć decyzję o czasowym wstrzymaniu ruchu na tych ulicach. Pojazdy indywidualne i autobusy transportu publicznego mogą być kierowane na objazdy.

Rocznica agresji sowieckiej na Polskę

W piątek i sobotę, 16 i 17 września, przy Pomniku Pomordowanym i Poległym na Wschodzie odbędą się uroczystości związane z 83. rocznicą agresji sowieckiej na Polskę.

W piątek przed pomnikiem w godz. 11:45-13:15 odbędzie się zgromadzenie publiczne. W przypadku podjęcia przez policję decyzji o zamknięciu ul. Muranowskiej autobusy linii 116 i 518 będą kierowane na objazdy. Odpowiednio w kierunku Chomiczówki i Nowodworów, od pl. Krasińskich pojadą ul. Świętojerską i gen. W. Andersa i do swoich tras. W przeciwnym kierunku, od pl. T. W. Wilsona będzie obowiązywała trasa: A. Mickiewicza –  gen. W. Andersa – A. Dawidowskiego – Z. Słomińskiego – Międzyparkowa – Bonifraterska i do tras podstawowych.

Dzień później zaplanowano oficjalne uroczystości. Przygotowania do nich rozpoczną się już w nocy. W sobotę, 17 września, w godz. 0:01–22:00 na ul. Muranowskiej obowiązywać będzie zakaz zatrzymywania się i postoju wraz z tabliczką informującą o możliwości wywiezienia pojazdu na koszt właściciela. Godzinę krócej (tj. w godz. 0:01–21:00) z parkowania wyłączona będzie ul. Bonifraterska, przed stadionem Polonii.

W godz. 14:00–22:00 ul. Muranowska zostanie zamknięta – w obu kierunkach, na odcinku od ul. Bonifraterskiej do Andersa. Zalecany objazd prowadzi ulicami: Dawidowskiego – Słomińskiego – Międzyparkową lub Świętojerską i Andersa. W tym czasie trasami zmienionymi kursować będą autobusy linii 116 i 518 – jak dzień wcześniej.

Ursynowski bieg aleją KEN

Kolejna edycja Biegu Ursynowa pod hasłem „Yes, I KEN” odbędzie się w niedzielę, 18 września, o godz. 10:00. Zawodnicy rywalizować będą na pięciokilometrowej trasie wytyczonej na zamkniętej alei Komisji Edukacji Narodowej. Ulica zostanie zamknięta na czas wydarzenia. Trasa biegu będzie prowadzić w pętli od ul. Płaskowickiej do skrzyżowania z ul. Surowieckiego i Bartóka, ze startem i metą zlokalizowanymi na wysokości Urzędu Dzielnicy Ursynów.

O godz. 8:00 zamknięty zostanie pierwszy fragment al. KEN. Będzie to zachodnia nitka (po stronie Urzędu Dzielnicy Ursynów) na odcinku od Gandhi do Płaskowickiej (bez ronda Krahelskiej). Całkowite zamknięcie obu jezdni al. KEN na odcinku od ronda Krahelskiej (bez tego skrzyżowania) do ul. Bartóka (ze skrzyżowaniem) nastąpi o godz. 9:30. Około 11:00 planowane jest wznowienie ruchu na tej arterii, z wyjątkiem jezdni przy urzędzie (zachodniej) pomiędzy Gandhi a Płaskowickiej. Tu ruch zostanie przywrócony ok. 11:30

Rondo Krahelskiej pozostanie otwarte przez cały czas trwania imprezy.

W związku z „14. Biegiem Ursynowa” objazdami kursować będą autobusy linii 136, 148, 179, 185, 193, 209, 239, 263, 503, 715 i 737.

Szczegółowe informacja na temat zmian w organizacji ruchu oraz komunikacji miejskiej w związku z biegiem można znaleźć na stronie Infoulice Warszawa

Varso Tower już gotowe. W gigantycznym lobby niesamowita mozaika i duże drzewa

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Uczciwie? Możesz świętować już od 6/10

Pytanie 1 z 10
Ile lat panowała królowa Elżbieta II?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE