Utonięcie na Gliniankach Sznajdra. Niebezpieczny staw na Jelonkach

2022-08-11 8:47
Glinianki Sznajdra w Warszawie
Autor: Wikimedia Commons / Emptywords

W stawie w pobliżu ul. Połczyńskiej utopił się 62-letni mężczyzna. Choć glinianki z pozoru wydają się płytkie, w rzeczywistości są śmiertelnym zagrożeniem dla osób łamiących zakaz kąpieli. Do tragedii dochodzi tam co kilka lat.

Glinianki Sznajdra przy ul. Połczyńskiej na Jelonkach są pozostałością po przedwojennym zakładzie produkującym cegły. Znajdujące się w tym miejscu doły, z których wydobywano glinę, po zakończeniu eksploatacji zostały zalane wodą. Powstały w ten sposób urokliwe stawy, będące ozdobą południowej części Jelonek.

Utonięcie na Gliniankach

Glinianki Sznajdra przyciągają spacerowiczów z całej dzielnicy Bemowo. W stawach obowiązuje zakaz kąpieli a miejsce jest oznaczone jako czarny punkt. Regularnie, co kilka lat, dochodzi tam do tragedii.

W środę 10 sierpnia w godzinach popołudniowych nad wodą przy ul. Połczyńskiej przebywały trzy osoby. Jeden z mężczyzn postanowił wejść do stawu. Zniknął pod wodą. Komenda Stołeczna Policji otrzymała informację około godz. 16:15 od przypadkowego przechodnia. Nad Glinianki Sznajdra wyruszyły służby ratunkowe. 62-latka wyciągnięto z wody, ale mimo godzinnej reanimacji nie udało się go uratować. W 2012 roku w Gliniankach Sznajdra zginął trzynastoletni chłopiec.

Witalij Kliczko Honorowym Obywatelem Warszawy. Brat odbiera wyróżnienie. "Warszawa nas rozumie, bo już to przeżyła".
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE