Pojemniki na deszczówkę na Bemowie

i

Autor: fot. Wybieramy Bemowo Pojemniki na deszczówkę na Bemowie

Urzędnicy w Warszawie czekają na deszcz i instalują kolejne pojemniki na deszczówkę

2020-08-14 12:25

Mimo fali upałów, Warszawa szykuje pojemniki do zatrzymywania wody odpadowej. Z roku na rok jest ich coraz więcej. Ostatnio stanęły w trzech nowych lokalizacjach na Bemowie . "Ta woda będzie wykorzystywana do podlewania okolicznych terenów, ulic czy też zieleni". Dowiesz się więcej czytając ESKA.Warszawa.

Jak pokazują statystyki, marnujemy setki litrów wody dziennie. Nie wszyscy wiedzą, że podczas jednej kąpieli w wannie zużywamy nawet do 200 litrów wody. Ale już na 5-minutowy prysznic potrzebujemy jej dużo mniej - bo około 50-ciu litrów. W skali miasta są to ogromne ilości wody! Dlatego jakiś czas temu, Warszawa zaczęła szukać różnych możliwości do jej ponownego wykorzystania. Jednym z najbardziej powszechnych na świecie rozwiązań są pojemniki na deszczówkę. Wodę odpadową można potem użyć do podlewania miejskiej zieleni czy też ulic. Ostatnio takie pojemniki pojawiły się na Bemowie. Jak upały się skończą i nadejdzie długo wyczekiwana przez mieszkańców ulewa, urzędnicy będą łapać deszczówkę do pojemników o pojemności 1000 l w trzech lokalizacjach w dzielnicy.

- Jeden pojemnik pojawił się przy urzędzie dzielnicy. Kolejne dwa pojemniki są na Forcie Bema przy altance. Planujemy również zainstalowanie ich na terenach komunalnych na osiedlu Boernerowo. Jest to kierunek działań proekologicznych naszej dzielnicy. Mam nadzieje, że w przyszłości będzie ich znacznie więcej. Woda z pojemników posłuży do podlewania okolicznych terenów i zieleni. Bemowo jest zieloną dzielnicą, jest ekologiczne i may nadzieję, że uda nam się powiększyć nasz zasób pojemników na deszczówkę w najbliższej przyszłości  - mówi dzielnicowa radna Marta Sylwestrzak.

Pierwsze podanie komórek CAR-T u dziecka w Polsce
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE