Pogoda

i

Autor: Pixabay/ FelixMittermeier/ IMGW Prognoza

prognoza

Upały w październiku?! We wtorek blisko 30 stopni, może paść rekord temperatury w Polsce. Prognoza IMGW

2023-10-03 7:10

Upały jesienią? To możliwe! Październik 2023 rozpoczął się wyjątkowo pogodnie, może nawet paść rekord temperatury w tym miesiącu. Jaka będzie pogoda w środę 3 października? Przedstawiamy najnowszą, zaskakującą prognozę Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej (IMGW). Sprawdźcie, jak będzie pogoda w październiku.

Prognoza pogody na wtorek 3 października - będzie nawet 27 stopni! To blisko rekordu

We wtorek zachmurzenie małe i umiarkowane, po południu na Pomorzu duże i tutaj miejscami przelotne opady deszczu. Będzie bardzo ciepło! Temperatura maksymalna od 23 do 27 st. C. Będzie to najcieplejszy dzień w tym tygodniu. Wiatr umiarkowany, okresami dość silny, w porywach do 65 km/h, w rejonach podgórskich do 75 km/h, południowo-zachodni. Wysoko w górach wiatr w porywach do 80 km/h.

We wtorek w Warszawie zachmurzenie będzie małe, po południu okresami umiarkowane. Temperatura maksymalna 25 st. C. Wiatr słaby i umiarkowany, po południu okresami porywisty, południowy i południowo-zachodni.

Pogoda długoterminowa, jaki będzie październik 2023 ciepły czy zimny?

Jak wynika z prognozy IMGW, w całym kraju średnia miesięczna temperatura powietrza w październiku 2023 najprawdopodobniej będzie kształtować się powyżej normy wieloletniej z lat 1991-2020. Miesięczna suma opadów atmosferycznych w całej Polsce powinna zawierać się w zakresie normy wieloletniej.

Rekordowa temperatura w październiku w Polsce. Jaka temperatura, kiedy padł rekord ciepła?

Najwyższa wartość temperatury powietrza w październiku 2022 wyniosła 25,5 stop. C, odnotowano ją w Jeleniej Górze. W październiku 2021 najcieplej było we Wrocławiu (26,2 stopnia). Natomiast rekordowa maksymalna temperatura powietrza w październiku w Polsce w trakcie wszystkich pomiarów wyniosła 28,9 stopnia C (4 października 1966 roku w Trzebiechowie).

Fala afrykańskich upałów. Jak radzą sobie mieszkańcy Warszawy?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE