Umowa podpisana - Złota i Zgoda zostaną przebudowane

2022-04-01 14:11
Umowa podpisana! Ulice Złota i Zgoda zostaną przebudowane
Autor: zdm.waw.pl Umowa podpisana! Ulice Złota i Zgoda zostaną przebudowane

Ulice Złota i Zgoda zostaną przebudowane! Miasto podpisało już umowę z firmą, która przedstawi projekt zmian. Wykonawca będzie miał na to 60 tygodni. W miejscu przebudowy przybędzie zieleni. Ponadto zostanie uspokojony ruch kołowy. Jeżeli wszystko pójdzie zgodnie z planem, prace budowlane ruszą już w przyszłym roku.

Ulice Złota i Zgoda zostaną przebudowane

Umowa podpisana! Ulice Złota i Zgoda zostaną przebudowane. Wybrany wykonawca na przygotowanie projektu ma 60 tygodni. - O szczegółach będzie można mówić, gdy projekt będzie gotowy, natomiast ma to być miejsce nie tylko wygodne, ale po prostu ładne - mówi Jakub Dybalski z Zarządu Dróg Miejskich. Rzecznik ZDM dodał:

ESKA XD #045 - FIT PRANK, ECO DRIVING, FANTASTYCZNE ZWIERZĘTA, MICHNIEWICZ

M.in. stanie tam ponad 150 nowych drzew. Ruch kołowy ma zostać uspokojony. Budowa parkingu pod Placem Powstańców Warszawy pozwoli na rezygnację z części miejsc postojowych, które dziś są tam okupowane przez samochody.

Zmiany w centrum Warszawy

Jak dodaje Jakub Dybalski - reprezentacyjny plac powstanie przed Domem pod Orłami. - Ale planujemy też w innych miejscach tego rejonu takie mniejsze place, czy miejsca wypoczynkowe. Tunel podziemny w osi ulicy Złotej zostanie zlikwidowany. Wjazd do niego zamieni się w zbiornik retencyjny - tłumaczy Jakub Dybalski.

QUIZ. Sobotnia ortografia. Popularne wyrazy, które prawdopodobnie zapisujesz źle

Pytanie 1 z 10
Jak piszemy... kołnież czy kołnierz?

Przebudowa powinna rozpocząć się w drugiej połowie 2023 roku.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE