Złodziej w rękach policji

i

Autor: srodmiescie.policja.waw.pl Złodziej w rękach policji

Ukradł ze sklepu puszkę WOŚP - policja znalazła u niego coś jeszcze

2022-02-03 8:49

Warszawska policja zatrzymała mężczyznę, który ukradł puszkę z datkami dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. 25-latek podejrzany jest także o posiadanie znacznej ilości narkotyków. Więcej na ten temat w artykule.

Kradzież dzień przed finałem WOŚP

Do kradzieży doszło w sobotę w sklepie Żabka przy ul. Nowolipki w Warszawie. Mężczyzna ukradł wystawioną na ladzie puszkę z datkami dla WOŚP. "Mężczyzna wykorzystał chwilę nieuwagi sprzedawcy, kiedy ten przygotowywał dla niego hot-doga. Włożył puszkę do papierowej torby z pozostałymi zakupami, po czym jak gdyby nigdy nic wyszedł ze sklepu" – powiedział oficer prasowy komendy rejonowej przy ul. Wilczej podinsp. Robert Szumiata. Właściciel sklepu w rozmowie z PAP powiedział, że do kradzieży doszło ok. godziny 7. Według niego w puszce mogło być kilkaset złotych. "Skarbonka została przekazana nam przez organizatorów. Ustawiliśmy ją przy kasie. Złodziej wykorzystał moment, w którym byłem odwrócony do niego plecami. Kradzież została zarejestrowana na monitoringu, które przekazałem policji. Mężczyzna nie miał maseczki" – opowiedział o kradzieży właściciel sklepu.

Matka pobiła pasem swoją 4-letnią córkę. Dziewczynka wylądowała w szpitalu

W jego mieszkaniu znaleziono narkotyki

Kradzież puszki z datkami została zgłoszona na policji. Sprawą zajęli się funkcjonariusze ze śródmiejskiego wydziału operacyjno-rozpoznawczego. "To dzięki ich zaangażowaniu i determinacji zaledwie 4 dni od przestępstwa namierzona, zidentyfikowana i zatrzymana została osoba podejrzewana o ten czyn" – przekazał podinsp. Szumiata. Funkcjonariusze zatrzymali złodzieja w jego mieszkaniu. W trakcie przeszukania w pokoju znaleziono poporcjowaną już marihuanę, mefedron i tabletki ekstazy. 25-latek w takcie przesłuchania przyznał się do kradzieży puszki z datkami.

"Mężczyzna nie był jednak w stanie powiedzieć, ile gotówki było w środku. Ustalenie tego będzie przedmiotem dalszych czynności i od tego będą zależały zarzuty, jakie w tej sprawie usłyszy 25-latek" – podsumował oficer prasowy Komendanta Rejonowego Policji w Warszawie.

Za posiadanie znacznej ilości środków odurzających zgodnie z ustawą o przeciwdziałaniu narkomanii zatrzymanemu mężczyźnie grozi do 10 lat pozbawienia wolności. 25-latek jest drugą osobą zatrzymaną przez śródmiejskich policjantów w związku z przestępstwem na szkodę WOŚP. Trafił już do aresztu tymczasowego. Wcześniej zarzut oszustwa usłyszała kobieta zbierająca datki do podrobionej puszki.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE