Ukradł staruszce złoty łańcuszek. Okazało się, że był od dawna poszukiwany!

2021-09-21 7:44
kajdanki policja
Autor: Pixabay

Policjanci z Woli zatrzymali podejrzanego o kradzież złotego łańcuszka starszej kobiecie - powiedziała PAP rzeczniczka wolskich policjantów komisarz Marta Sulowska. Dodała, że po zatrzymaniu okazało się, że 35-letni mężczyzna był wcześniej karany oraz poszukiwany w celu odbycia kary półtora roku więzienia.

Jak przekazała w rozmowie z PAP komisarz Marta Sulowska do policjantów z warszawskiej Woli zgłosiła się starsza kobieta, której skradziono złoty łańcuszek. "Ze wstępnych informacji wynikało, że sprawca wykorzystał moment, kiedy kobieta wchodziła do klatki schodowej" - podała.

Udając uczynną osobę przytrzymał staruszce drzwi wejściowe do budynku. "Po chwili złapał ręką za łańcuszek, który miała na szyi. Szarpnął i zerwał go wraz z wisiorkiem. Potem wsiadł na rower i odjechał" - powiedziała policjantka.

Wskazała, że sprawą zajęli się policjanci z wydziału do walki z przestępczością przeciwko mieniu. "Operacyjni w wyniku skrupulatnie przeprowadzonych czynności ustalili podejrzewanego o tę kradzież" - przekazała.

Śledczy dowiedzieli się, gdzie może przebywać. "Zaskoczony wizytą policjantów mężczyzna został doprowadzony do komendy" - powiedziała kom. Sulowska.

Podkreśliła, że 35-latek ma bogatą przeszłość kryminalną - trzykrotnie osadzony w zakładach karnych za różne przestępstwa, wcześniej wielokrotnie notowany. Ostatnio był poszukiwany w celu odbycia kary półtora roku pozbawienia wolności.

"Na sumieniu miał również włamanie do kontenera i kradzież elektronarzędzi, gdzie łączna wartość strat wyniosła ok. trzech tysięcy złotych" - dodała.

Po zatrzymaniu mężczyzna usłyszał zarzuty kradzieży z włamaniem i po przesłuchaniu został doprowadzony do zakładu karnego.

Za zarzucany czyn może grozić do 10 lat więzienia.

Ukradli kawę wartą tysiąc złotych. Szuka ich policja z Torunia
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE