Ukradł samochód w Niemczech. Policjanci z „Kobry” złapali złodzieja pod Warszawą

2022-12-08 13:51

Policjanci z grupy „Kobra” zatrzymali 26-latka podejrzanego o kradzież z włamaniem samochodu. Mężczyzna wracał właśnie skradzionym w Niemczech mitsubishi outlanderem. Na trasie dojazdowej do Warszawy wpadł wprost w ręce funkcjonariuszy.

Złodziej zatrzymany na trasie do Warszawy

Policjanci z operacyjnej grupy „Kobra” badali sprawę 26-latka, który według zebranych informacji miał trudnić się przestępczością samochodową. Mężczyzna był już znany policjantom i w przeszłości zatrzymywany w związku z kradzieżami samochodów.Funkcjonariusze z „Kobry” otrzymali operacyjną informację, że 26-latek jedzie właśnie mitsubishi outlanderem, którego wcześniej ukradł w Niemczech i zmierza do Warszawy.

Reakcja operacyjnych z praskiej samochodówki była błyskawiczna. Policjanci szybko ustalili, gdzie znajduje się poszukiwany samochód i poczekali na złodzieja na trasie dojazdowej do stolicy. Białe mitsubishi, które zostało skradzione w Niemczech zostało zatrzymane, okazało się, że auto prowadził 26-letni złodziej samochodów. Mężczyzna był zaskoczony całą sytuacją, został zatrzymany, a auto zostało zabezpieczone przez funkcjonariuszy. Policjanci zgromadzili obszerny materiał dowodowy, 26-latek usłyszał zarzut kradzieży z włamaniem, decyzją Prokuratury Rejonowej Warszawa Wola został objęty policyjnym dozorem. Za to przestępstwo grozi do 10 lat pozbawienia wolności.

Brawurowa akcja 91-latki. Powstrzymała napad na bank w Przemyślu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE