Udawał swojego bliźniaka, by uniknąć odsiadki. Nietypowa sprawa z Pragi-Północ

2022-08-05 8:30
Zatrzymany w rękach policji
Autor: praga-polnoc.policja.gov.pl Zatrzymany w rękach policji

Policjanci z warszawskiej Pragi Północ podczas patrolu zatrzymali 46-letniego mężczyznę, który od pięciu lat był poszukiwany - poinformowała rzeczniczka Komendy Rejonowej Policji Warszawa VI kom. Paulina Onyszko. Dodała, że mężczyzna, aby uniknąć zatrzymania podawał się za swojego bliźniaka.

Poszukiwany od 2017 roku

Komisarz Paulina Onyszko poinformowała PAP, że zatrzymany 46-latek był poszukiwany od 2017 roku. "Miał na swoim koncie liczne przestępstwa dotyczące oszustw i kradzieży" - zaznaczyła. "W związku z tym, że mężczyzna ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości stale zmieniając adresy zamieszkania, Prokuratura Rejonowa w Lesznie, dla Warszawy Ochoty i Żoliborza wydały zarządzenia o ustalenie jego miejsca pobytu do celów prawnych. Ponadto Sąd Rejonowy w Bydgoszczy i Lesznie oraz Prokuratura Rejonowa w Bolesławcu i Wołominie wydały cztery postanowienia o ściganiu 46-latka listami gończymi. Miał on do odbycia karę 300 dni pozbawienia wolności" - tłumaczyła.

Poradnik Zdrowie: Żyję z artrogrypozą

Ostatnia deska ratunku? Udawać swojego bliźniaka

Dzielnicowi z północnopraskiej komendy otrzymali informację, że poszukiwany 46-latek może ukrywać się na warszawskiej Pradze Północ. "Mundurowi w trakcie obchodu sprawdzali miejsca, w których mężczyzna mógł być widziany" - podkreśliła. Dodała, że dzięki ich pracy kilka dni temu udało się zatrzymać 46-latka przy ulicy Inżynierskiej. "Dzielnicowi potwierdzili tożsamość mężczyzny w policyjnych bazach danych. Ten przyznał się, że wiedział o jego poszukiwaniach. Aby pozostać na wolności podawał się za swojego brata bliźniaka" - podała. "Po wykonaniu niezbędnych czynności procesowych dzielnicowi doprowadzili mężczyznę do zakładu karnego na Białołęce, gdzie spędzi najbliższe miesiące" - dodała komisarz Paulina Onyszko.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE