#TwardaDychazWAT! Ruszyła akcja podchorążych, która ma wesprzeć służbę zdrowia!

2020-05-26 16:00 Alina Makarczuk
Akcja charetatywna #TwardaDychaZWAT
Autor: pixabay Akcja charetatywna #TwardaDychaZWAT

Osoba nominowana jest zobowiązana do indywidualnego pokonania dystansu 10 km za pomocą biegu, spokojnego spaceru, nordic walking, rolek itd. Dołączając do akcji należy wpłacić przynajmniej 10 zł na cel charytatywny jakim jest tak ważna teraz pomoc służbom medycznym. "Razem szybciej wrócimy do normalności, trzeba się wspierać" - mówi organizator zbiórki. Dowiedź się więcej czytając ESKA Warszawa.

Inicjatywa #TwardaDychazWAT

W związku z obecną pandemią i wzrostem zapotrzebowania na wszelkiego rodzaju środki medyczne do pomocy z walką przeciw COVID-19, podchorąży z Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie wpadł na pomysł, aby zrobić nietypową akcję charytatywną. Inicjatywa #TwardaDychazWAT ma wesprzeć polską służbę zdrowia i jednocześnie połączyć ludzi w uprawianiu różnych aktywności fizycznych. Osoba nominowana jest zobowiązana do indywidualnego pokonania dystansu 10 km za pomocą biegu, spokojnego spaceru, nordic walking, rolek itd.

Jak dołączyć do akcji #TwardaDychazWAT?

- Żeby do akcji dołączyć wystarczy zarejestrować swój bieg, dokonać wpłaty 10 złotych na nasz cel charytatywny i opublikować swój trening w mediach społecznościowych. W ten sposób, razem wesprzemy polską służbę zdrowia - mówi pułkownik Mariusz Chmielewski z Wojskowej Akademii Technicznej.

Czytaj także: Wirtualny maraton "Bieg bez limitu"! Odbędzie się w stolicy w ostatnich dniach maja

- Screen wpłaty dołącza do swojego posta na tablicy i dopiero nominuje kolejne 5 osób, które dołączają do wyzwania mając na wykonanie 72h. Jeśli ktoś ma sam ochotę dołączyć się do akcji bez żadnej nominacji, rzecz jasna, może to zrobić dobrowolnie po czym nominować wytypowane przez siebie 5 osób. Wszelkie biegi masowe zostały odwołane, więc można to potraktować jako "pakiet startowy". Jednocześnie uprawiając sport dbamy o swoje zdrowie, oszczędzając przy tym wszelkim służbom medycznym ciężkiej pracy - mówi organizator zbiórki, podchorąży Przemysław Kidoń.

Ile pieniędzy udało się zebrać?

Akcję wsparło już prawie 100 osób, którym udało się wpłacić w sumie prawie 1600 złotych. Challenge potrwa do końca lipca. Dołączyć może każdy. Szczegóły wraz ze zbiórką można znaleźć na stronie www.siepomaga.pl, wpisując hasło akcji #Twarda Dycha z WAT.

COŚ DOBREGO #21

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.