Piłka błotna

i

Autor: fot. facebook.com/tarchosfiry/ Piłka błotna

Turniej Piłki Błotnej "Bagno" w Tomczycach - DATA najbrudniejszych piłkarskich mistrzostw w Polsce

2021-07-21 13:55

Zapomnijcie o EURO i Ekstraklasie! Zwykłe mecze nie zapewnią wam tyle emocji, co piłka błotna! W Tomczycach nad Pilicą organizowany jest turniej swamp footballu, podczas którego drużyny z całej Polski zagrają o najbardziej ubłocone mistrzostwo kraju! W naszym artykule poznacie datę tego nietypowego wydarzenia sportowego.

Turniej Piłki Błotnej "Bagno" w Tomczycach to bez wątpienia najbrudniejsze piłkarskie mistrzostwa Polski! Swamp Football (lub też mud football) to wyjątkowa odmiana piłki nożnej, która powstała w Finlandii. Pierwsze mecze Suopotkupallo, jak brzmi fińska nazwa piłki błotnej, rozegrano już w 1998 roku. Od tamtego czasu sport zyskiwał uznanie kibiców. Najwięcej fanów piłki błotnej jest w Finlandii, Rosji, Holandii, Brazylii, Szwecji, Islandii, Wielkiej Brytanii i Turcji. Swamp footballowe rozgrywki organizowane są też regularnie w Polsce. Nad Wisłą działa nawet Polskie Zrzeszenie Piłki Błotnej (PZPB), które zajmuje się organizacją i koordynowaniem mistrzostw. Najbliższy turniej piłki błotnej to właśnie ten w Tomczycach w województwie mazowieckim. Koniecznie sprawdźcie, kiedy rozgrywany jest turniej "Bagno".

Pierwszy polski golfista na igrzyskach Adrian Meronk: W wiosce zamieszkam z Hurkaczem

Piłka Błotna w Tomczycach - data turnieju Bagno 2021

Piłka błotna potrafi wzbudzać równie wielkie emocje, co międzynarodowe turnieje konwencjonalnej piłki, lub krajowe rozgrywki ligowe. Kibice, którzy pojawią się w Tomczycach mogą być pewni dwóch rzeczy - tego, że rywalizacja będzie zażarta i tego, że będzie bardzo brudno. Boiska są już gotowe:

Turniej w Tomczycach odbędzie się już drugi raz. Pierwszą edycję zorganizowano w 2019. Był to pierwszy Puchar Polski w Piłce Błotnej na Mazowszu. Poniżej pamiątkowa fotka drużyn biorących udział w tamtym wydarzeniu.

Pandemia koronawirusa uniemożliwiła zorganizowanie turnieju w 2020, ale w tym roku zawodnicy i zawodniczki wracają do gry w błocie. Kiedy jest Turniej Piłki Błotnej "Bagno" 2021? Tegoroczne rozgrywki zaplanowano na 24-25 lipca. Mecze pierwszego dnia odbywają się w godzinach 9.00-19.00. Drugiego - 9.00-17.00. Oprócz starć drużyn, przewidziano też inne atrakcje. Szczegóły znajdziecie na stronie wydarzenia na Facebooku.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE