Trzaskowski zajął stanowisko ws. Strajku Kobiet. "Chcą przykryć nieudolność rządzących"

2021-01-27 19:44
Trzaskowski ROZSIERDZONY jak nigdy. Już dawno się tak nie wkurzył, powiedział wszystko co myśli
Autor: archiwum se.pl Rafał Trzaskowski

Strajk Kobiet 27.01.2021. Prezydent Trzaskowski zajął stanowisko ws. publikacji uzasadnienia wyroku Trybunału Konstytucyjnego dotyczącego zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Zdaniem prezydenta stolicy, rząd chce przykryć swoją nieudolność w walce z koronawirusem.

Strajk kobiet 18.11.2020: Blokada Sejmu

Rafał Trzaskowski zajął stanowisko ws. protestów

W środę 27.01.2021 Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku dotyczące zaostrzenia ustawy aborcyjnej. Reakcja Ogólnopolskiego Strajku Kobiet była natychmiastowa. Błyskawicznie zorganizowano protest na warszawskich ulicach. Manifestacje ruszyły też m.in. w Krakowie, Gdańsku, Poznaniu czy Łodzi.

Czytaj także: Wielki protest kobiet w Warszawie 27.01.2021. Trybunał Konstytucyjny opublikował uzasadnienie wyroku

- Cyniczni panowie uznali, że zamiast tłumaczyć się z chaosu w organizacji szczepień, zaniedbania zakupu odpowiedniej liczby szczepionek, braku panowania nad sytuacją w służbie zdrowia i dramatycznej sytuacji przedsiębiorców – wyprowadzą kobiety na ulice. Może uda się przykryć nieudolność rządzących? Nie drodzy panowie, nie uda się. Już nie tylko kobiety wyprowadzacie na ulice, to cały naród ma dość. Skazywanie kobiet na cierpienia i decyzja o publikacji pseudo orzeczenia przez pseudo trybunał wbrew większości Polek i Polaków, to już nie jest cynizm polityczny. To świadome i wyrachowane działanie na szkodę państwa - napisał Rafał Trzaskowski.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE