Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim

i

Autor: TT/Kancelaria Premiera Spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim

Trzaskowski na spotkaniu z premierem. Trwają rozmowy o węglu

2022-10-13 11:08

W Kancelarii Prezesa Rady Ministrów trwa spotkanie premiera Mateusza Morawieckiego i przedstawicieli rządu z prezydentem Warszawy Rafałem Trzaskowskim. Tematem rozmowy są proponowane przez rząd projekty ustaw dotyczące cen energii i dystrybucji węgla przez samorządy.

- Trwa spotkanie przedstawicieli rządu z prezydentem Warszawy, który przybył do KPRM na zaproszenie premiera Morawieckiego. Celem spotkania jest objaśnienie projektów ustaw dot. cen energii i dystrybucji węgla oraz wypracowanie odpowiedniego modelu operacyjnego - informuje Kancelaria Premiera na Twitterze.

O zaproszeniu prezydenta stolicy do Kancelarii Premiera szef rządu informował w środę w Programie Trzecim Polskiego Radia. "Zapraszam go bardzo serdecznie, bo mogę mu wyjaśnić, na czym polegają te nasze dwie ustawy i myślę, że - tak jak inni samorządowcy - zobaczy, że jest tu szereg bardzo dobrze przygotowanych przepisów, które mają służyć mieszkańcom" - mówił Mateusz Morawiecki.

W środę premier wziął udział w nadzwyczajnym posiedzeniu Komisji Wspólnej Rządu i Samorządu Terytorialnego, a we wtorek spotkał się z przedstawicielami Unii Metropolii Polskich i Związku Miast Polskich. Na obu spotkaniach omawiano założenia obu projektów ustaw.

Po środowym posiedzeniu wiceszef MSWiA Paweł Szefernaker poinformował, że Komisja Wspólna pozytywnie zaopiniowała przedstawione projekty. Samorządowcy zgłosili do nich swoje uwagi. Jak zapowiedział wiceminister, rząd przyjmie projekty w najbliższych dniach, aby w przyszłym tygodniu mogły stanąć na posiedzeniu Sejmu.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE