Krzysztof Dymiński

i

Autor: Zaginięcie Krzysztofa Dymińskiego - Facebook

kryminalne

Trwają poszukiwania Krzysztofa Dymińskiego. Rodzice szukają ochotników

2023-10-04 15:01

Nadal trwają poszukiwania 16-letniego Krzysztofa Dymińskiego, który w maju tego roku wyszedł z domu i zaginął. Ostatni raz widziany był w okolicach mostu Gdańskiego i parku Traugutta w Warszawie. Teraz jego rodzice opublikowali apel, w którym proszą o pomoc. Chcą zorganizować specjalne grupy poszukiwawcze.

16-latek z Pogroszewa-Kolonii pod Ożarowem Mazowieckim ostatni raz widziany był w sobotę, 27 maja w nocy. Od tamtej pory ani rodzina, ani jego znajomi nie otrzymali od niego znaku. Według ustaleń śledczych w dniu zaginięcia o godzinie 5:35 Krzysztof zamieścił w mediach społecznościowych wpis o treści: „dziękuję, żegnajcie". Wcześniej do Warszawy 16-latek przyjechał autobusem linii 713. Najpierw widziano go w rejonie Dworca Gdańskiego, Parku Traugutta, a na końcu przy moście Gdańskim.

Trwają poszukiwania zaginionego Maćka

Rodzice cały czas szukają swojego syna

Rodzice Krzysztofa cały czas go poszukują i nie tracą nadziei na jego odnalezienie. Na Facebooku działa grupa "Zaginięcie Krzysztofa Dymińskiego" zrzeszająca 50 tys. osób. To właśnie tam pojawiają się kolejne doniesienia na temat zaginionego nastolatka, a także wpisy jego rodziny. Teraz ojciec chłopaka opublikował tam apel, w którym przekazał, że rodzina poszukuje osób chętnych do pomocy w jego poszukiwaniach. Chętni mieliby podzielić się na cztery sekcje. Zgłosić może się każdy.

1. Sekcja poszukiwań terenowych odpowiedzialna za: poszukiwania na lądzie i poszukiwania wzdłuż brzegów Wisły i terenach przyległych.

2. Sekcja poszukiwań wodnych odpowiedzialna za: poszukiwania na Wiśle - pływanie łodziami, kajakami, skuterami, sonarowanie i inne systemy poszukiwań wodnych

3. Sekcja medialna odpowiedzialna za: rozpowszechnianie wizerunku zaginionego w mediach i pozyskiwanie nowych obszarów rozpowszechniania informacji.

4. Sekcja cyfrowa odpowiedzialna za: monitorowanie Internetu, monitorowanie śladu cyfrowego (OSINT), budowę narzędzi i aplikacji wspomagających poszukiwania.

5. Sekcja dronowa odpowiedzialna za: poszukiwania na Wiśle i na terenach przyległych.

6. Sekcja analityczno-detektywistyczna odpowiedzialna za: analizę zgromadzonego materiału i budowę modelu poszukiwań.

"Osoby zainteresowanie proszę o kontakt na PRV i wskazanie do jakiej sekcji chcieliby się przyłączyć. Być może oczekujemy zbyt wiele - nie wiem - ale potrzebujemy być dobrze zorganizowani, a bez Was nie damy rady. Jak tylko zbiorę deklaracje zorganizuje spotkania organizacyjne. Proszę o przesyłanie deklaracji do 6.10.2023r." - pisze ojciec zaginionego nastolatka.

We wrześniu internet obiegło nagranie z kamerki samochodowej, na którym widać osobę podobną do Krzysztofa Dymińskiego.

Krzysztof Dymiński - rysopis

Krzysztof Dymiński ma 175 cm wzrostu, ciemne blond włosy, niebieskie oczy i jest szczupłej budowy ciała. W dniu zaginięcia ubrany był w ciemne spodnie i czarne buty marki Diesel typu sneakersy. Nosi stały aparat na zębach.

Wszystkie osoby, które widziały zaginionego proszone są o kontakt z Wydziałem Poszukiwań i Identyfikacji Osób Komendy Stołecznej Policji ,00-150 Warszawa, ul. Nowolipie 2 telefon: 47 72 369 88, 47 72 376 57.

Policja odnalazła skradzione rowery i hulajnogi. Zobacz zdjęcia

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE