Trwa protest ekologów na warszawskich mostach. Chcą zwrócić uwagę na problem suszy [GALERIA]

2020-08-10 17:43 STAN
Trwa protest, który ma zwrócić uwagę na suszę w Polsce
Autor: DW Trwa protest, który ma zwrócić uwagę na suszę w Polsce

Na moście Poniatowskiego, Świętokrzyskim i Śląsko-Dąbrowskim poprzebierani i rozśpiewani młodzi ludzie starają się zwrócić uwagę, na problem wysychania wód gruntowych. Chcą w ten sposób przekonać rząd do bardziej zdecydowanych działań. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Protest ws. suszy w Warszawie

Susza, susza - czy Ciebie to nie rusza? - słyszymy dziś w Warszawie. Trwają protesty ws. zmiany warunków klimatycznych. Uczestnicy domagają się od rządu zdecydowanych działań, które ochronią środowisko.

- Na wielu mostach  dzieją się różnego typu happeningi i protesty, bo uznajemy, ze temat suszy jest bardzo istotny, ale też bardzo pomijany w mediach, więc chcielibyśmy zwrócić na niego uwagę na bardzo różne sposoby - mówi uczestniczka protestu.

Czytaj także: Chopin pod lupą... kryminalistyków! Niezwykłe badania naukowców z UW

- Żeby głośno mówić o suszy, która panuje w naszym kraju, ale nie tylko tutaj. I to jest przerażające. Dlatego musimy coś z tym zrobić. Nie my jako Polacy, czyli zwykli obywatele, którzy będziemy rzadziej myć zęby, albo w ogóle przestaniemy się myc na trzy lata. Tylko tak naprawdę rząd, który jakoś zmodernizuje przemysł, który wyciąga nam 70 proc. wód gruntowych - dodaje uczestniczka protestu.

O godzinie 18:30 wszyscy mają przejść pod pomnik Syrenki Warszawskiej, gdzie odbędzie się demonstracja.

Proekologiczna pasieka rzeszowskiego MPWiK

Rozwijamy nasz serwis dzięki wyświetlaniu reklam.

Blokując reklamy, nie pozwalasz nam tworzyć wartościowych treści.

Wyłącz AdBlock i odśwież stronę.