Trudne warunki na drogach. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i śnieżycami

i

Autor: Unsplash Zdjęcie ilustracyjne

Prognoza

Trudne warunki na drogach. IMGW ostrzega przed marznącymi opadami i śnieżycami

2023-12-02 8:56

Strefa opadów marznących, które mają miejsce w niektórych powiatach województw małopolskiego i podkarpackiego, w najbliższych godzinach będzie stopniowo rozszerzać się na północ - wynika z komunikatów Instytutu Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowego Instytutu Badawczego. Więcej informacji poniżej.

Na południu Polski będą marznące opady

W komunikatach opublikowanych przez IMGW-PIB w sobotę rano wskazano na opady marznące w województwie małopolskim (powiaty: gorlicki, nowosądecki, nowotarski, Nowy Sącz, tatrzański) oraz w województwie podkarpackim (powiaty: brzozowski, jasielski, Krosno, krośnieński, przemyski, Przemyśl, sanocki).

- Nad regionem miejscami występują opady marznącego deszczu lub mżawki. Strefa występowania opadów marznących w najbliższych godzinach będzie stopniowo rozszerzać się na północ – poinformowano.

W mazowieckim będzie padał śnieg

W sobotę, w godzinach późnopopołudniowych i wieczornych, w powiatach lipski i zwoleński w województwie mazowieckim prognozowany jest wzrost natężenia opadów śniegu - wskazał w komunikacie Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej - Państwowy Instytut Badawczy.

W powiatach lipski, zwoleński w województwie mazowieckim miejscami wciąż obserwowane są opady śniegu o słabym, a okresami nawet umiarkowanym natężeniu.

W najbliższych godzinach natężenie opadów śniegu będzie utrzymywać się na podobnym poziomie do obserwowanego obecnie. Wzrost natężenia opadów prognozowany jest na godziny późnopopołudniowe i wieczorne, poinformowano.

Jak dodano, komunikat przygotowano na podstawie danych z systemów teledetekcji atmosfery oraz sieci pomiarowo-obserwacyjnych IMGW-PIB. - Lokalnie zjawiska mogą mieć inny przebieg niż opisany - wskazano.

Atak zimy w Warszawie. Pierwszy śnieg w tym sezonie

Te nietypowe święta obchodzimy w grudniu. Nie uwierzysz, co można świętować!