Tropikalne upały w Polsce: pogoda na weekend 7-9 sierpnia! Wyż znad Łotwy da nam popalić

2020-08-07 6:40 A.D.
Tropikalne upały w Polsce: pogoda na weekend 7-9 sierpnia! Wyż znad Łotwy da nam popalić
Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe

Tropikalne upały w weekend 7-9 sierpnia! Wyż znad Łotwy da nam popalić. Specjalnie dla was przygotowaliśmy na ESKA.pl Warszawa pogodę na nadchodzący weekend. Jeśli jesteś z Warszawy, lub wybierasz się do niej na weekend możesz zostawić w domu parasol. Przyda się za to krem z filtrem i kapelusz!

Tropikalne upały w weekend 7-9 sierpnia! Wyż znad Łotwy da nam popalić Jak podaje IMGW, nad Europą dominują wyże. Obecnie jedynie Wyspy Brytyjskie oraz południowo-wschodnia część kontynentu jest w zasięgu niżów. To dotyczy również naszego kraju. Polska od kilku dni znajduje się pod wpływem wyżu znad Łotwy. Z południowego wschodu napływa ciepłe powietrze pochodzenia polarnego. Będzie ono szczególnie odczuwalne w weekend 7-9 sierpnia. Sucho i gorąco będzie zwłaszcza w stolicy i jej okolicach. W piątek w Warszawie słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie 30 st.C. Ciśnienie w Warszawie w południe wyniesie 1012 hPa i będzie się wahać. Wiatr słaby, wschodni i północno-wschodni. Co czeka nas w sobotę i niedzielę? Poniżej znajdziecie pogodę dla Warszawy na nadchodzące wolne dni!

Pogoda na weekend 7-9 sierpnia - WARSZAWA

W nocy z piątku na sobotę będzie bezchmurnie lub zachmurzenie będzie małe. Temperatura minimalna 19 st.C. Wiatr słaby, przeważnie wschodni. W sobotę w stolicy będzie bardzo słonecznie. Temperatura maksymalna wyniesie około 31 st.C. Podobnie będzie w siódmy dzień tygodnia. Nie powinniśmy spodziewać się również opadów deszczu, a jedynie słabego, wschodniego wiatru.

Pogoda na weekend - burze w Polsce!

Jak będzie wyglądała sytuacja w pozostałych cześciach kraju? Od Pomorza, przez Wielkopolskę i Łódzkie, aż po Lubelszczyznę i Podkarpacie, miejscami występować będą burze z przelotnymi opadami deszczu! Niewykluczony jest również grad i silne porywy wiatru. Przelotne opady deszczu możliwe są także w Sudetach.

Brzoskwinie – owoce pełne słońca?
Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE