Tramwaj w Warszawie

i

Autor: UM Warszawa Wizualizacja torów w Al. Jerozolimskich w Warszawie

Tramwaj z Ochoty na Mokotów. Znamy plany inwestycji

2022-08-01 13:32

Mokotów i Ochota - te dwie dzielnice zostaną połączone linią tramwajową, która będzie przebiegała wzdłuż Pola Mokotowskiego. Znamy plany tej ważnej inwestycji.

1,5 kilometra nowych torów

Tory pojawią się niedaleko Pola Mokotowskiego. Tramwaje Warszawskie rozstrzygnęły przetarg dotyczący budowy nowej linii tramwajowej. Ta połączy Ochotę i Mokotów.

- Te nowe tory pobiegną od pętli tramwajowej ulicą Banacha, Rostafińskich i św. Andrzeja Boboli, gdzie połączą się z istniejącymi przy Rakowieckiej. To jest element magistali tramwajowej Wola - Wilanów - mówi Maciej Dutkiewicz z Tramwajów Warszawskich.

ZOBACZ TAKŻE: Obchody 78. rocznicy wybuchu Powstania Warszawskiego - RELACJA LIVE

Inwestycja za miliony

Inwestycja pochłonie ponad cztery miliony złotych. Zapytaliśmy okolicznych mieszkańców czy podoba im się propozycja tramwaju w tym miejscu.

"Bardzo dobry pomysł"; "Uważam, że to jest bardzo dobry pomysł, ponieważ uważam, że komunikacja miejska jak najbardziej powinna się rozwijać i ochrona środowiska jest ważna. Będzie mniej samochodów, mam nadzieję, że ludzie przesiądą się do tramwajów i to pomoże"; "Jeżeli to pomoże mieszkańcom, to dlaczego nie?" - słyszymy od okolicznych mieszkańców.

Inwestycja w przyszłość

Tory mają się pojawić w tym miejscu w okolicach 2028 roku. W projekcie, oprócz budowy 1,5 kilometra nowych torów jest również przebudowa istniejących odcinków, między innymi wzdłuż Banacha i Rakowieckiej oraz przebudowa pętli tramwajowych Banacha i Kielecka.

Witalij Kliczko i Hanna Gronkiewicz-Waltz odebrali tytuły Honorowego Obywatela Warszawy

QUIZ PRL. Tajemnice Fiata 126p. Pamiętasz podróże kultowym autem?

Pytanie 1 z 10
Aby uruchomić szwankujący silnik malucha najczęściej:
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE