Zdjęcie poglądowe

i

Autor: Chichebombon/wikimedia commons

Rusz z "Niemapą" na spacer po Trakcie Królewskim

2021-11-11 10:27

Dwie strony, 9 punktów i jedna trasa. "Niemapa" tym razem zachęca do spaceru śladami historii Traktu Królewskiego. Opublikowana została, nie bez powodu, przy okazji 103. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości.

Park Iluminacji w Poznaniu. Zobaczcie Magiczny Las

Zwiedzanie atrakcyjne dla najmłodszych

Po Mazowszu i samej Warszawie przyszła pora na Trakt Królewski. W tej edycji "Niemapy" znalazło się mnóstwo zadań dla najmłodszych i tych nieco starszych zwiedzających. - Zajrzyjcie do królewskiej sypialni Stanisława Augusta Poniatowskiego, sprawdźcie, gdzie uczył się Fryderyk Chopin, odczytajcie godzinę na zegarze słonecznym w Ogrodzie Saskim i pogłaszczcie psa Asa w Łazienkach Królewskich. Dzięki takim zadaniom przewodnik zachęca do poszukiwań i działania, rozbudza wyobraźnię oraz uruchamia różne zmysły - mówi Magdalena Derdończyk z kolektywu "Mamy Projekt".

Spacer Traktem Królewskim to wyprawa w przestrzeni i czasie. Przyglądając się pięknej architekturze można poznać historię Polski. "Niemapa" ma dwie strony: na jednej widzimy kolorową mapę. Spacerując pomiędzy dziewięcioma zabytkami Traktu, dzieci będą musiały odnaleźć i policzyć m.in. rzeźbione wizerunki lwów. Na drugiej stronie "Niemapy" dzieciaki znajdą grę planszową zachęcającą do samodzielnego zdobywania wiedzy. Nie każdą historię widać bowiem gołym okiem. "Niemapę" można odebrać bezpłatnie w pawilonie "Niepodległa" przy Łazienkach Królewskich oraz pobrać ze strony niemapa.pl.

Czym jest "Niemapa"?

To nic innego, jak przewodnik stworzony z myślą o najmłodszych. Jego kolejne edycje tworzy kolektyw "Mamy Projekt". - Nie jest to mapa, a kreatywne przewodniki ilustrowane przez najlepszych polskich ilustratorów. W kolektywie "Mamy Projekt" mamy małe dzieci i wiemy, że wielogodzinne piesze wycieczki to nie jest coś, co nasze tygryski lubią najbardziej. Dlatego przy tworzeniu "Niemapy" staramy się znaleźć coś, co je zainteresuje. W każdej propozycji staramy się znaleźć jakiś haczyk, coś wyjątkowego by z danej wycieczki zrobić wyjątkową wyprawę - mówi Joanna Studzińska z kolektywu "Mamy Projekt".

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Ile jest w tobie z dziecka? Sprawdź, czy umiesz się bawić!

Pytanie 1 z 9
Twoja mama znalazła w domu twoje stare książeczki zbajkami. Pyta, co z nimi zrobić?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE