Tour de Pologne: wypadek podczas pierwszego etapu. Sprawa ma trafić do sądu! [WIDEO]

2020-08-06 6:23
Tour de Pologne:  wypadek podczas pierwszego etapu. Sprawa ma trafić do sądu!
Autor: https://www.youtube.com/watch?v=SUqMgZIqNu8 Zdjecię ilustracyjne

Pierwszy etap Tour de Pologne zakończył się karambolem. Holender Fabio Jacobsen w ciężkim stanie trafił do szpitala. Ucierpiało też kilku innych kolarzy i jeden z sędziów! Sprawa ma trafić do sądu. Zobaczcie co się stało już teraz na ESKA.pl Warszawa.

Czytaj także: Fabio Jakobsen wybudzony ze śpiączki po wypadku podczas Tour de Pologne 2020

To był jeden z najstraszniejszych finiszów w historii kolarstwa. Holender Dylan Groenewegen, tuż przed linią mety zepchnął swojego rodaka, Fabio Jakobsena na barierki. Kolarz wpadł wprost na sędziego. A cały wypadek wyglądał dramatycznie.Na miejscu od razu pojawili się ratownicy, którzy rozpoczęli akcję ratunkową. Patrick Lefevere, szef grupy Fabio Jakobsena napisał na Twitterze, że sprawę wypadku skieruje do sądu. Dekoracja po pierwszym etapie została odwołana.​

Obecnie stan holenderskiego kolarza się ustabilizował.

- Dylan Groenewegen - który zablokował Jakobsena został zdyskwalifikowany, a Międzynarodowa Unia Kolarska uznała zachowanie kolarza za niedopuszczalne i skierowała sprawę do Komisji Dyscyplinarnej - mówi dyrektor wyścigu, Czesław Lang.

- Przy takich prędkościach to jest zawsze ryzyko - dodaje Maciej Paterski - jeden z najbardziej doświadczonych kolarzy z polskiej reprezentacji.

Film z dramatycznego wypadku możecie zobaczyć poniżej.

Dziś kolarze będą się ścigać na drugim etapie z Opola do Zabrza.

Drogowcy kończą budowę mostu południowego
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE