Te miejsca we wtorek 19.07. odwiedzisz za darmo!

i

Autor: Facebook/Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego Te miejsca we wtorek 19.07. odwiedzisz za darmo!

To miejsce we wtorek 19.07. odwiedzisz za darmo! Sprawdź ofertę

2022-07-18 14:07

Europejskie rezydencje-muzea, zrzeszone w ARRE - Stowarzyszeniu Królewskich Rezydencji będzie można oglądać za darmo! To w ramach obchodzonej po raz kolejny europejskiej akcji #PalaceDay - poinformował w mediach społecznościowych resortu kultury. Sprawdź ofertę placówek objętych akcją 19 lipca!

We wtorek 19 lipca turyści i widzowie będą mogli zwiedzać za darmo europejskie rezydencje-muzea, zrzeszone w ARRE - Stowarzyszeniu Królewskich Rezydencji w ramach obchodzonej po raz kolejny europejskiej akcji #PalaceDay.

Tego dnia wstęp do warszawskiego Muzeum Łazienki Królewskie jest bezpłatny. - Wiele atrakcji czeka we wnętrzach rezydencji oraz w ogrodach. Na przykład w Białym Domu, gdzie znajduje się dużo dekoracji z motywami roślinnymi - czytamy w informacji MKiDN.

Hasłem przewodnim tegorocznej akcji ARRE jest "Natura".

"Spacer po królewsku"

Z kolei Zamek Królewski w Warszawie proponuje bezpłatny "Spacer po królewsku", czyli specjalne oprowadzanie z okazji #PalaceDay. "Podczas spaceru poznacie sekrety fauny i flory zaklęte w sztuce, dowiecie się, co symbolizowały poszczególne nawiązania do natury i dlaczego Stanisław August pragnął się nimi otaczać" - napisali organizatorzy oprowadzania.

Na "Spacer po królewsku" obowiązują zapisy w serwisie Evenea.pl. Zbiórka zwiedzających 19 lipca o godz. 16 w Sieni Wielkiej Zamku.

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oferuje bezpłatny spacer edukacyjny pt. "Palace Day. Spotkajmy się w Morysinie".

Jak wyjaśniono, to propozycja dla osób zafascynowanych etnobotaniką, dawną farmacją, bioróżnorodnością i historią ogrodów wilanowskich.

- Tego dnia warto skorzystać także z wycieczki kajakiem po Jeziorze Wilanowskim, by dowiedzieć się więcej o bioróżnorodności historycznego parku w Wilanowie - zaznaczono w informacji.

Stowarzyszenie Europejskich Rezydencji Królewskich

Inicjatorem międzynarodowej akcji #PalaceDay jest Stowarzyszenie Europejskich Rezydencji Królewskich (ARRE) z siedzibą w Wersalu. Zostało ono założone w 2001 r. i zrzesza rezydencje z Austrii, Belgii, Danii, Hiszpanii, Holandii, Francji, Niemiec, Polski, Portugalii, Monako, Rosji, Szwecji, Węgier, Wielkiej Brytanii i Włoch. Stowarzyszenie zajmuje się upowszechnianiem wiedzy o europejskim dziedzictwie oraz realizacją wspólnych projektów kulturalnych.

FAKE BODY, LEWY DO BARCELONY, AUTONOMICZNE CZOŁGI, JAKIE AUTO NA UPAŁY | ESKA XD #053

QUIZ. Poniedziałkowy test z wiedzy ogólnej. Pokaż nam, jakim bystrzachą jesteś!

Pytanie 1 z 10
Winston Churchill otrzymał w 1953 roku...
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE