Koniec świątecznej iluminacji w Warszawie. To ostatni moment, by ją zobaczyć

2020-01-31 7:20 AGO
To koniec świątecznej iluminacji w Warszawie
Autor: Super Express, fot. Paweł Dąbrowski To koniec świątecznej iluminacji w Warszawie

Tysiące kolorowych lampek i kolorowe instalacje. Zamek Królewski oświetlony śnieżynkami, fotel świętego Mikołaja, błyszczący autobus przy placu na Rozdrożu czy kosmiczna instalacja przy pomniku Kopernika. Tegoroczna iluminacja świąteczna zachwyciła warszawiaków i turystów. A jeśli ktoś jakimś cudem jeszcze jej nie widział - to ostatni moment, by to zrobić!

Warszawa rozbłysła kolorowymi diodami 7 grudnia. To wtedy mieszkańcy stolicy po raz pierwszy mogli zobaczyć kilometrowe instalacje świetlne. W tym roku kolorami przewodnimi było złoto i srebro. Podczas uroczystego uruchomienia iluminacji, na mieszkańców czekało wiele atrakcji, m.in. koncerty czy występy kuglarzy.

To jednak ostatni moment, by obejrzeć świetlne instalacje! Iluminacje znikną już za tydzień. - Przed nami ostatni tydzień z #warszawskailuminacja. Kto jeszcze nie widział, wciąż ma szansę na bajkowy spacer - czytamy na Facebooku Warszawy.

Zatem kto nie widział - niech idzie na świąteczny spacer! Zwiedzanie najlepiej zacząć na Trakcie Królewskim. Nowy Świat ozdabiają złote girlandy. To też ostatnia szansa, by zrobić sobie zdjęcie w świątecznych ramkach, które są ustawione w bardzo wielu miejscach!

Sukcesywny demontaż iluminacji rozpocznie się 3 lutego, w pierwszej kolejności ozdoby będą zdejmowane na Krakowskim Przedmieściu, a następnie po iluminacji na lewym brzegu Wisły, montażyści zaczną rozbierać dekoracje na Pradze. Zdjęcie całej dekoracji potrwa około dwóch tygodni.