To koniec galerii handlowych? Apel przedsiębiorców: 'czeka nas fala bankructw'!

i

Autor: Canva.com Zdjęcie poglądowe: To koniec galerii handlowych?

To koniec galerii handlowych? Apel przedsiębiorców: 'czeka nas fala bankructw'!

2020-11-13 14:30

To koniec galerii handlowych? Apel przedsiębiorców: 'czeka nas fala bankructw'! Grudzień to jeden z najlepszych miesięcy w roku dla wszystkich sprzedających. W 2020 może jednak być on prawdziwie tragiczny nawet dla właścicieli wyjątkowo popularnych marek. Niższe pensje, utrata pracy - to już wpływa na rynek. Jeśli rząd pozostawi galerie handlowe zamknięte również w okresie przedświątecznym, to może się okazać, że w 2021 roku nie będzie już czego otwierać.

Jeżeli sklepy w centrach handlowych pozostaną zamknięte czeka nas fala bankructw, ostrzegają przedsiębiorcy. Polska Rada Centrów Handlowych i inne organizacje branżowe apelują do rządu by w grudniu klienci mogli wrócić do galerii. Jak mówi prezes Rady Marek Knap, utrzymanie obowiązujących obostrzeń będzie oznaczało nawet kilkunastu-miliardowe straty całej branży:

- Takich strat nie udźwignie wiele firm, nie tylko centrów handlowych ale również usługowych, powiązanych z branżą, dlatego wystosowaliśmy wspólnie z innymi organizacjami apel do rządu. Centra handlowe były i są przygotowane do bezpiecznej obsługi klientów.

Bogusz Kruszyński, prezes spółki Redan, właściciela miedzy innymi marek Top Secret i Troll, podkreśla, że grudzień to dla handlu wyjątkowy miesiąc. Podczas pierwszego lock-downu centra handlowe w Polsce straciły niemal 20 miliardów obrotów.

Ogrody światła na zamku Książ
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE