Tłumy na koncercie Kasi Kowalskiej. Sprawą zajmuje się prokuratura!

2020-05-04 9:29
Kasia Kowalska
Autor: https://www.facebook.com/kasiakowalskapl/photos/a.692518867456882/3763948480313890/?type=3&theater

Miasto Ciechanów postanowiło zorganizować cykl koncertów, by umilić mieszkańcom czas epidemii. Jeden z nich zagrała Kasia Kowalska. Niestety mieszkańcy nie podeszli do sprawy z rozsądkiem i wielu z nich zjawiło się pod sceną, zamiast wysłuchać go z balkonu czy przez okno. Co dalej?

W Ciechanowie majówka miała być niezwykła. Miasto zaplanowało cykl koncertów od 27 kwietnia do 6 maja 2020 r. w sumie w dziewięciu miejscach. Mieszkańcy mieli słuchać ich z balkonów lub przez okna. Zerknąć na scenę można było w drodze do pracy lub sklepu. Prośby i apele ratusza jednak nie pomogły. Mimo ciągłych przypomnień, że w pobliżu miejsca odbywania się koncertów należy zachować od siebie bezpieczną odległość 1,5 metra, zakryć usta i nos oraz przestrzegać zasad sanitarnych, mieszkańcy nie zachowali odpowiednich odstępów.  Co więcej, pojawiło się ich zdecydowanie zbyt wielu. Złamana została zasada o zakazie zgromadzeń powyżej 50 osób. Koncert Kasi Kowalskiej, który miał miejsce 2 maja, przejdzie do historii jako przykład braku odpowiedzialności. Sprawę już teraz bada prokuratura.

''Policja wraz z prokuraturą prowadzi czynności w tej sprawie w kierunku art 160 Kodeksu Karnego - narażenie na niebezpieczeństwa utraty życia lub zdrowia. Policja skierowała też stosowne wnioski o nałożenie kar w trybie administracyjnym do sanepidu'' - poinformował na Facebooku Maciej Wójcik. Udostępnił również film z wydarzenia.

Kasia Kowalska - koronawirus w rodzinie artystki

Na poczatku roku artystka przeżyła koszmar, gdy jej córka, Ola Yoriadis, trafiła do szpitala w Londynie z ciężką niewydolnością oddechową. Dziewczyna chorowała na koronawirusa, jednak najgorsze jest już za nimi.

Kasia Kowalska świętuje urodziny córki na koncercie w Ciechanowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE