Tłok w komunikacji miejskiej w stolicy. "Władze Warszawy muszą to zmienić!"

2020-03-23 17:29
komunikacja miejska
Autor: fot. Grzegorz Gruchalski komunikacja miejska

Pasażerowie warszawskiej komunikacji skarżą się na tłok. To po tym, jak ratusz wprowadził sobotni rozkład jazdy w stolicy na czas epidemii. Na Facebooku posypało się sporo negatywnych komentarzy, mieszkańcy zaczęli też wysyłać skargi bezpośrednio do władz miasta. Teraz urzędnicy zapowiadają korekty rozkładu jazdy.

- W Warszawie weekendowy rozkład jazdy i cztery razy więcej osób w autobusie. Natychmiast się powinno wrócić do normalnego, powszedniego rozkładu jazdy. Czekamy na decyzje panie prezydencie - napisał na Twitterze autor zdjęcia. Po pierwszym porannym szczycie, po wprowadzeniu w stolicy sobotniego rozkładu jazdy na czas epidemii, sygnały od mieszkańców zaczęły docierać wprost do ratusza. W mediach społecznościowych zaczęły pojawiać się zdjęcia zatłoczonych autobusów i przystanków. - W czasach epidemii to oszczędzanie na pasażerach jest po prostu niepoważne. Po takiej przejażdżce nas wszystkich powinni wysłać na kwarantannę! To przecież absurd! Wolę zamówić do pracy Ubera, albo taksówkę w takim razie, wolę zapłacić niż ryzykować zdrowiem i życiem - skarżą się pasażerowie. Warszawski ratusz zapowiada, że natychmiast zastosuje do skarg i od jutra wprowadza korekty rozkładu jazdy. Chodzi o zatłoczone linie. Bo niektóre autobusy - jak mówią urzędnicy - jeżdżą puste. - Monitorujemy sytuację na bieżąco. Linie 500 i 190 od jutra będą funkcjonować we wcześniejszym rozkładzie jazdy już we wcześniejszym szczycie porannym, czyli przed godziną 6.00. Zwiększymy też liczbę autobusów - mówi Karolina Gałecka ze stołecznego ratusza. Mieszkańcy z kolei mają zastrzeżenia również wobec linii 160, 512, 112, 136, 182 oraz 186. Ratusz uspokaja, że do poszczególnych sygnałów pasażerów się dostosuje. Natomiast nie mówi póki co o cofnięciu decyzji i powrocie powszedniego rozkładu jazdy. Wszystkie skargi, uwagi i propozycje można zgłaszać na miejską infolinie 19115.

Najnowsze informacje dotyczące koronawirusa znajdziecie w naszej >>RELACJI LIVE<<

Czy myjesz ręce dokładnie? Ten film Cię uświadomi
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE