Terror w sklepie! RZUCIŁ SIĘ NA EKSPEDIENTKĘ, innej groził - agresywny złodziej w rękach policji

2021-09-14 8:10
Zatrzymany w rękach policji
Autor: wola.policja.waw.pl Zatrzymany w rękach policji

Policjanci z warszawskiego Bemowa zatrzymali 41-letniego mężczyznę podejrzanego o kradzież rozbójniczą i kierowanie gróźb karalnych - poinformowała PAP rzeczniczka bemowskiej policji kom. Marta Sulowska. 41-latek miał rzucić się na pracownicę sklepu, a następnie grozić innej ekspedientce.

Mężczyzna chciał ukraść dwie pary spodni

Według informacji przekazanej przez komisarz Martę Sulowską do zdarzenia doszło kilka dni temu. "Policjanci z wydziału patrolowo-interwencyjnego z Bemowa otrzymali zgłoszenie o tym, że mężczyzna ukradł dwie pary spodni w sklepie" - powiedziała policjantka.

41-latek, nie płacąc za towar, chciał uciec ze sklepu. "Uciekając rzucił się na pracownicę sklepu, która próbowała go ująć. Doszło do szamotaniny, mężczyzna złapał kobietę za rękę, uderzył ją łokciem, odepchnął i uciekł" - tłumaczyła, dodając, że w międzyczasie okazało się, że ten sam mężczyzna miał grozić innej kobiecie.

samodezynfekującego się krzesła

Zatrzymany miał już konflikt z prawem

"Policjanci udali się w poszukiwaniu sprawcy, na miejsce przyjechały dodatkowe załogi policyjne. Po chwili spostrzegli 41-latka, który widząc ich rozpoczął ucieczkę. Dzięki skutecznej reakcji policjantów i krótkim pościgu mężczyzna został zatrzymany" - przekazała.

Podała, że po zatrzymaniu 41-latek został doprowadzony do bemowskiego komisariatu, następnie trafił do policyjnej celi. "Okazało się, że mężczyzna miał już konflikt z prawem, był wielokrotnie poszukiwany i notowany za różne przestępstwa przeciwko mieniu oraz życiu i zdrowiu, przebywał także w zakładzie karnym" - dodała.

Mężczyzna usłyszał zarzuty dotyczące kradzieży rozbójniczej i kierowania gróźb karalnych. Decyzją sądu został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące. Za zarzucany czyn może mu grozić do dziesięciu lat więzienia.

Źródło: PAP

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE