W trzech warszawskich szpitalach ruszyły pierwsze ​szczepienia! Chętnych przybywa

2020-12-29 14:22

W placówce przy Inflanckiej, szpitalu Bielańskim i Czerniakowskim rozpoczęto akcję szczepienia medyków. Kolejni chętni mogą zgłaszać się do szczepień przeciwko koronawirusowi do 14 stycznia! Wydłużono czas na przyjmowanie deklaracji. Każdy kto się zgłosi będzie miał możliwość zaszczepienia się za darmo.

Oto najjaśniejsza kamienica w Warszawie

Zapisać się na szczepienia można do 14 stycznia

W trzech warszawskich szpitalach ruszyły już pierwsze ​szczepienia! W placówce przy Inflanckiej, szpitalu Bielańskim i Czerniakowskim rozpoczęto akcję szczepienia medyków. Ponad 60 procent lekarzy i 40% pielęgniarek w Warszawie chce się zaszczepić przeciwko koronawirusowi. - Zaszczepimy większość kadry, bo ponad 60 procent pracowników - mówi Dorota Gałczyńska-Zych, dyrektorka szpitala, gdzie dziś ruszyły szczepienia.

Szpital Wolski będzie szczepił też lekarzy z innych placówek. - Mamy ponad 2 tysiące zgłoszeń z innych placówek. W szpitalu Wolskim - zgodnie z deklaracjami - zaszczepi się 66 procent kadry - mówi rzecznik placówki Adam Buczkowski. Zgłoszenia w całym kraju cały czas wpływają. W związku z tym rejestracja zgłoszeń została wydłużona. Potrwa do 14 stycznia. Warszawski ratusz szacuje, że na tzw. etapie zero, czyli do 14 stycznia, w stolicy zaczepi się ponad 100 tysięcy osób.

- Rzeczywiście zainteresowanie szczepionkami jest duże. Okres też jest szczególny, bo świąteczny. W związku z tym okres zapisów został wydłużony do 14 stycznia. Dzięki temu więcej osób się zaszczepi - mówi Andrzej Troszyński, rzecznik mazowieckiego oddziału Narodowego Funduszu Zdrowia.

W Warszawie rośnie liczba osób, które chcą się zaszczepić

Zainteresowanie szczepionką w stolicy rośnie z dnia na dzień. - Monitorujemy liczbę zgłoszeń na bieżąco. Codziennie wpływają do nas z miejskich szpitali - mówi rzeczniczka miasta Karolina Gałecka. W szpitalu Wolskim w Warszawie do szczepień zgłosiło się 66 proc. pracowników - mówi rzecznik placówki Adam Buczkowski. W Szpitalu Bielańskim zaszczepić się przeciwko sars-cov2 również chce większość kadry. - U nas zgłosiło się 60 procent pracowników - mówi dyrektorka szpitala Bielańskiego Dorota Gałczyńska-Zych.

Zaszczepienie pracowników służby zdrowia jest priorytetowe, bo oni są na pierwszej linii frontu walki z wirusem i to oni będą później szczepić inne osoby z grupy ryzyka - mówią lekarze. Szczepionki na tzw. etapie zero - obejmą nie tylko pracowników służby zdrowia, ale też personel niemedyczny - pracowników miejskich ośrodków opieki społecznej i DPS-ów.

Masz dla nas ciekawy temat lub wystrzałową nowinę? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i gorące newsy z Waszej okolicy!

Czy zdałbyś egzamin na prawo jazdy? Sprawdź się!

Pytanie 1 z 17
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Czy w tej sytuacji należy zrezygnować z rozpoczęcia wyprzedzania?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE