Sylwester 2020: Gdzie na imprezę w tym roku? Teatry zapraszają na spektakle!

2020-11-23 17:34 alg
Sylwester w teatrze
Autor: pixabay.com

Nie wiedzą ile widzów zasiądzie na widowni i czy w ogóle będą mogli się pojawić- władze stołecznych teatrów załamują ręce, bo rządowe wytyczne dotyczące zawieszenia ich działalności obowiązują do 27 grudnia. Stawia to pod znakiem zapytania spektakle sylwestrowe - część teatrów zrezygnowała z nich już teraz, inne przeniosły je do internetu, nie brakuje też takich, które mimo wszystko, zapraszają gości do siebie.

Ten chodnik powstał w jedną noc! Mieszkańcy Wilanowa wzięli sprawy w swoje ręce

Sylwester 2020: Gdzie na imprezę w tym roku?

Chcemy pożegnać rok z gośćmi na widowni- stołeczne teatry zapraszają widzów na sylwestrowe spektakle i mają nadzieję, że aktorzy będą mogli pojawić się na scenie w ostatnie dni roku.

Zgodnie z rządowymi wytycznymi, teatry mają pozostać zamknięte do 27 grudnia. Choć wiele miejsc zrezygnowało z sylwestrowych wydarzeń, albo zaprasza na nie widzów do internetu, nie brakuje też takich, które wierzą że do tego czasu, restrykcje zostaną poluzowane.

"Planowaliśmy na początku, żeby zrobić tak jak zwykle, sylwestrowy bal rewiowy. Ale obecna sytuacja zmusi nas do tego żeby zrobić taki typowy wieczór sylwestrowy, czyli wieczór z lampką szampana " - mówi Beata Trochimiuk z Teatru Sabat Małgorzaty Potockiej.

Podobnie jest w Teatrze Roma - jego dyrektor Wojciech Kępczyński przyznaje, że oprócz symbolicznego, kończącego rok spotkania z widzami, sylwestrowy spektakl jest bardzo potrzebny aktorom: również ze względów finansowych.

"Ja mam nadzieję, że ten sylwester się odbędzie, czy dla połowy widowni czy dla jednej czwartek. Nikt tego nie wie. A my musimy zrobić wszystko, by teatr mógł działać, a aktorzy grać. Oni nie są zatrudnieni na etacie i w momencie kiedy nie grają - nie zarabiają" - mówi Kępczyński.

Przedstawiciele rządu przypominają, że sytuacja jest dynamiczna i wszystkie decyzje zależą od liczby zachorowań. Nowe wytyczne mają być ogłoszone przed świętami.