Pojęciownik Teatralny

i

Autor: Mazowiecki Instytut Kultury

Teatr zza kulis... bez wychodzenia z domu!

2020-10-20 12:54

Antrakt, klakier czy sztankiet- to zaledwie kilka pojęć, które opisuje "Pojęciownik Teatralny". To najnowsza propozycja Mazowieckiego Instytutu Kultury i Teatr Mazowieckiego, kierowana do najmłodszych. Ma pomóc im odkryć magię teatru i poczuć się w nim swobodniej.

Ten chodnik powstał w jedną noc! Mieszkańcy Wilanowa wzięli sprawy w swoje ręce

Świat teatru zza kulis- to możliwe bez wychodzenia z domu!

Mazowiecki Instytut Kultury przygotował "Pojęciownik Teatralny" dla najmłodszych. To seria krótkich filmików, dzięki którym dzieci będą mogły poznać alfabet teatru i dowiedzieć się, kto i w jaki sposób, buduje jego magię.

"To jest świat niesamowity. Ale pojęcia, które go opisują mogą być dla młodego widza niezrozumiałe, przez co ten świat może go przytłaczać. Za pomocą tych krótkich haseł związanych z teatrem i opisujących teatralną rzeczywistość, chcemy pokazywać młodym widzom świat teatru" -mówi Radosław Lubiak z Mazowieckiego Instytutu Kultury.

Dzięki nagraniom, które będą pojawiać się w mediach społecznościowych [Facebook, YouTube] dzieci dowiedzą się jak powstają spektakle i na czym polega praca osób związanych ze sceną. Poznają także cały słownik pojęć, które opisują świat teatru.

"Czy mały widz wie co to jest choreografia lub sztankiet, kiedy jest antrakt, czemu służy charakteryzacja i jak się ją wykonuje, czym zajmują się inspicjent, akustyk czy garderobiany, kto to jest klakier czy dramaturg? Poznanie tych ludzi i pojęć może być początkiem wspaniałej przygody i służyć lepszemu poznaniu fascynującego świata teatru"- dodaje Lubiak.

Twórcy Pojęciownika planują przejść przez wszystkie litery alfabetu, aby stworzyć całe kompendium wiedzy o sztuce teatralnej. Tytuły czterech pierwszych filmów to: Antrakt (20 października), Akustyk (27 października), Charakteryzacja (3 listopada) i Choreografia (10 listopada).

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE