Tak wygląda pierwszy bibliotekomat w Warszawie! To prawdziwy odlot! [FOTO]

2022-07-05 19:28
Bibliotekomat przy bibliotece w dzielnicy Wola
Autor: Ewa Sas

Przed wejściem do biblioteki w al. Solidarności 90, stanął multimedialny infokiosk, który umożliwia m.in. przedłużenie wypożyczenia czy rezerwację pozycji katalogowej poza godzinami pracy placówki. To pierwszy w Warszawie bibliotekomat - przekazał dzielnicowy ratusz.

Biblioteka Publiczna w budynku wolskiego urzędu wzbogaciła się o nowe, innowacyjne udogodnienie. Ustawione przy wejściu do biblioteki w al. Solidarności 90 urządzenie jest wyposażone w duży, dotykowy ekran i wyglądem przypomina biletomat ZTM. Dzięki niemu każdy mieszkaniec może przejrzeć ofertę biblioteki i sprawdzić, czy interesująca go pozycja jest dostępna.

"Co więcej, jeżeli mamy aktywne konto, możemy zarezerwować dany tytuł, a nawet przedłużyć jego wypożyczenie. I to o dowolnej godzinie" – powiedziała zastępczyni burmistrza Woli Grażyna Orzechowska-Mikulska. "Jeżeli czytelnik nie posiada swojego konta, może z pomocą infokiosku założyć jego wstępną wersję, którą później potwierdza w trakcie wizyty w placówce" – dodała.

Jest już późno? To nie problem!

Automat działa razem z wrzutomatem, który również znajduje się tuż obok wejścia do biblioteki. Dzięki tym dwóm urządzeniom czytelnicy mogą rezerwować, przedłużać i zwracać swoje wypożyczenia bez konieczności oglądania się na godziny pracy placówki. Mogą też sprawdzić aktualności z życia biblioteki i plan nadchodzących wydarzeń, a w przyszłości pojawi się możliwość całkowicie zdalnego otworzenia konta czytelnika.

"Wolska biblioteka już dawno przestała być miejscem, do którego przychodzi się tylko wypożyczyć lub poczytać książki. Są ciekawe wydarzenia, audiobooki, e-booki wraz z czytnikami, gry planszowe, muzyka filmy oraz prasa polska i zagraniczna" - powiedziała radna Woli Ewa Widenka. A co o nowym rozwiązaniu sądzą sami mieszkańcy? 

- Fajne. Jak biblioteka jest zamknięta to można zobaczyć, czy jest książka, którą chce się wypożyczyć, można ją zamówić. Zwłaszcza, że ja chętnie czytam książki i korzystam z tej biblioteki - zauważa jedna z mieszkanek. A do biblioteki może nie być łatwo trafić zwłaszcza w wakacje. W poniedziałki, środy i czwartki jest ona czynna od 12:00 do 19:00, ale we wtorki i piątki już tylko od 9:00 do 15:30. - Fajny pomysł, ale mam nadzieję, że nie kosztował pierdyliardy złotych - kwituje inny mieszkaniec.

Tak wygląda pierwszy bibliotekomat w Warszawie! To prawdziwy odlot! [FOTO]
Autor: Materiały prasowe Zdjęcie poglądowe

Te daty powinni znać wszyscy Polacy. Tak czy nie? Masz 50 procent szans!

Pytanie 1 z 10
Chrzest Polski według źródeł historycznych miał miejsce w 966 roku.
Klapa z budżetu obywatelskiego w Warszawie. Drzewa, które miały chronić przed smogiem wycięto!
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE