Tajemniczy obiekt na niebie nad Warszawą

i

Autor: nadesłane Tajemniczy obiekt na niebie nad Warszawą

Tajemniczy obiekt na niebie nad Warszawą. Co to jest? Wyjaśniamy

W czwartek (16 lutego) nad północno-wschodnią częścią Warszawy pojawił się tajemniczy obiekt latający. Mieszkańcy zastanawiają się, co to jest i zwracają uwagę, że to nie pierwsza taka sytuacja. Maszyna przypomina kształtem sterowiec.

Tajemniczy obiekt nad Warszawą

Od rana na facebookowych grupach mieszkańców Warszawy i okolic pojawiają się zdjęcia i nagrania tajemniczego obiektu na niebie. Kształtem przypomina on sterowiec. To najprawdopodobniej aerostat helowy z Instytutu Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk (IPPT PAN).

"Instytut Podstawowych Problemów Techniki Polskiej Akademii Nauk (IPPT PAN) wraz ze spółką Adaptronica pracują w podwarszawskiej Jabłonnie nad kilkoma innowacyjnymi rozwiązaniami w zakresie inżynierii stratosferycznej. Jednym z efektów tej współpracy jest aerostat helowy na uwięzi MoniKite-105. Urządzenie to pozwala na umieszczenie kamery na wysokości około 100 metrów nad ziemią w celu monitorowania obszaru zlokalizowanego poniżej" - wyjaśniał w listopadzie 2021 roku portal tustolica.pl.

Aerostat może ułatwiać obserwację terenu np. służbom. Jest zdolny utrzymywać się na wysokości nawet 20-25 kilometrów.

Samoloty nad Warszawą
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE