Tajemnicze nadajniki w Wilanowie. Co pojawiło się na masztach?

2020-01-29 15:20

U zbiegu ulic Klimczaka i Sarmackiej oraz ulic Oś Królewska i Sarmackiej pojawiły się dwie stacje. Znajdujące się na nich systemy mają zwiększyć szybkość pobierania danych oraz wzmocnić zasięg sieci komórkowych.

Tajemnicze nadajniki pojawiły się w Wilanowie. Maszty stanęły przy skrzyżowaniach na Sarmackiej- z Osią Królewską i Klimczaka. Jak wyjaśnia zastępca burmistrza dzielnicy Artur Buczyński, już wkrótce skorzystają z nich wszyscy mieszkańcy okolicy. Stacje mają poprawić między innymi szybkość internetu.

- Spowodują poprawę jakości korzystania z sieci komórkowej. To znaczy, łatwiej będzie komunikować się przez telefon, odbierać mejle, tego typu rzeczy - mówi zastępca burmistrza dzielnicy Artur Buczyński.

Zaskoczeni nietypowymi obiektami są mieszkańcy Wilanowa, którzy z umiarkowanym entuzjazmem podchodzą do ich zastosowania.

-- Jestem taka bardziej analogowa, więc mnie to w ogóle nie jest potrzebne. Ale jeśli komuś ułatwi to życie, to oczywiście nie mam nic przeciwko. Ale nie wpadŁabym na to, że to tak działa - mówi jedna z mieszkanek.

Ustawienie stacji to program pilotażowy, a władze dzielnicy nie wykluczają, że jeśli będzie takie zapotrzebowanie to pojawią się kolejne.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE