Tadeusz Ross nie żyje

i

Autor: AKPA Tadeusz Ross nie żyje

Tadeusz Ross nie żyje. Był aktorem, satyrykiem i radnym Warszawy

2021-12-14 17:49

Nie żyje Tadeusz Ross - aktor, scenarzysta, satyryk, były poseł i europoseł PO, a ostatnio radny Koalicji Obywatelskiej w Radzie Warszawy. Miał 83 lata.

O śmierci Tadeusza Rossa poinformował szef klubu radnych KO w Radzie Warszawy Jarosław Szostakowski. Tadeusz Ross był aktorem, satyrykiem i scenarzystą, absolwentem Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza (d. Państwowej Wyższej Szkoły Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza) w Warszawie.

Czytaj także: Darmowy dziecięcy psycholog w Warszawie! Wizyty bez skierowania

Znany był przede wszystkim jako twórca programów satyrycznych, m.in. "Zulu-Gula" oraz "Rossmówki", które współtworzył wraz z Piotrem Fronczewskim. Był ponadto autorem scenariuszy kilku odcinków serialu "Miodowe lata".

W latach 2000. związał się z Platformą Obywatelską i zajął się polityką. W 2006 roku został radnym Warszawy, a rok później posłem PO. W 2009 roku bez powodzenia ubiegał się o mandat europosła. W Parlamencie Europejskim znalazł się jednak cztery lata później, zastępując Rafała Trzaskowskiego, który został ministrem administracji i cyfryzacji w rządzie Donalda Tuska.

Od 2018 roku znów zasiadał w Radzie Warszawy.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Dopasuj legendarny film do reżysera. Bez 11/15 nie pokazuj się w kinie

Pytanie 1 z 15
"Ojciec Chrzestny"
W formie 24: fakty na temat odchudzania
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE