Ta aplikacja ułatwi życie podczas pandemii! Wyjątkowy pomysł studentów [STEPAPP]

2020-12-09 20:24 STAN
Studenci stworzyli aplikację, która pomoże podczas pandemii!
Autor: Thomas Werner Studenci stworzyli aplikację, która pomoże podczas pandemii!

Zakupy, odrabianie lekcji z dziećmi czy naprawienie kranu - nie ze wszystkimi zajęciami jesteśmy w stanie sobie poradzić sami. Dlatego dwóch studentów postanowiło stworzyć aplikację Stepapp, która... połączy sąsiadów! Każdy może poprosić o przysługę osoby mieszkające w pobliżu.

ESKA XD EXTRA

​Stepapp: Ta aplikacja ułatwi życie podczas pandemii!

Dwóch studentów stworzyło aplikację, która ma ułatwić życie osobom mającym zbyt dużo rzeczy na głowie, ale i tym, którzy po prostu szukają sposobu na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Jak działa Stepapp?

Początkowo aplikacja miała pomóc znaleźć odpowiednich fachowców. Jednak przez pandemię i lockdown pomysł się nieco zmienił. - Skupiamy się na pomocy w koronie. Usługi zlecane w ramach tej kategorii są darmowe i wykonywane przez wolontariuszy. Jeśli jednak ktoś chciałby pomóc komuś dorobić, może także skorzystać z odpłatnych usług, takich jak wizyta warszawskiego Mikołaja, dostawa choinki czy sprzątanie - tłumaczy współtwórca aplikacji, Thomas Werner.

Czytaj także: Powstała interaktywna bajka dla dzieci! Przez zabawę promuje szacunek i empatię

Jak korzystać z aplikacji Stepapp?

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. - Wystarczy pobrać aplikacje i powiedzieć, w czym potrzebujemy pomocy. Później zgłaszają się osoby z sąsiedztwa, które są chętne do wykonania zadania. Trzeba kogoś wybrać i gotowe - dodaje współtwórca aplikacji, Kuba Mocarski.

Czytaj także: Rower zaparkujesz pod ziemią. Powstaje pierwszy w Polsce automatyczny garaż dla rowerów!

Kim są użytkownicy Stepapp?

- To całe spektrum niesamowitych ludzi. Mamy studentów i studentki, którzy pomagają w drobnych zadaniach, mamy lokalne firmy i mamy też specjalistów, czyli całe nasze sąsiedztwo przeniesione do świata wirtualnego. Oni pracują charytatywnie, ale mogą też sobie trochę dorobić, gdy tyle miejsc pracy zostało zamkniętych - dodaje Mocarski.

Wszyscy wykonawcy oferujący swoje usługi są weryfikowani. Opłaty działają podobnie jak w innych aplikacjach, np. Uber czy Bolt.

Stepapp działa głównie w Warszawie, ale funkcja "Pomoc w koronie" jest rozszerzana na całą Polskę.

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE