Ta aplikacja ułatwi życie podczas pandemii! Wyjątkowy pomysł studentów [STEPAPP]

2020-12-09 20:24 STAN
Studenci stworzyli aplikację, która pomoże podczas pandemii!
Autor: Thomas Werner Studenci stworzyli aplikację, która pomoże podczas pandemii!

Zakupy, odrabianie lekcji z dziećmi czy naprawienie kranu - nie ze wszystkimi zajęciami jesteśmy w stanie sobie poradzić sami. Dlatego dwóch studentów postanowiło stworzyć aplikację Stepapp, która... połączy sąsiadów! Każdy może poprosić o przysługę osoby mieszkające w pobliżu.

ESKA XD EXTRA

​Stepapp: Ta aplikacja ułatwi życie podczas pandemii!

Dwóch studentów stworzyło aplikację, która ma ułatwić życie osobom mającym zbyt dużo rzeczy na głowie, ale i tym, którzy po prostu szukają sposobu na zarobienie dodatkowych pieniędzy. Jak działa Stepapp?

Początkowo aplikacja miała pomóc znaleźć odpowiednich fachowców. Jednak przez pandemię i lockdown pomysł się nieco zmienił. - Skupiamy się na pomocy w koronie. Usługi zlecane w ramach tej kategorii są darmowe i wykonywane przez wolontariuszy. Jeśli jednak ktoś chciałby pomóc komuś dorobić, może także skorzystać z odpłatnych usług, takich jak wizyta warszawskiego Mikołaja, dostawa choinki czy sprzątanie - tłumaczy współtwórca aplikacji, Thomas Werner.

Czytaj także: Powstała interaktywna bajka dla dzieci! Przez zabawę promuje szacunek i empatię

Jak korzystać z aplikacji Stepapp?

Obsługa aplikacji jest bardzo prosta. - Wystarczy pobrać aplikacje i powiedzieć, w czym potrzebujemy pomocy. Później zgłaszają się osoby z sąsiedztwa, które są chętne do wykonania zadania. Trzeba kogoś wybrać i gotowe - dodaje współtwórca aplikacji, Kuba Mocarski.

Czytaj także: Rower zaparkujesz pod ziemią. Powstaje pierwszy w Polsce automatyczny garaż dla rowerów!

Kim są użytkownicy Stepapp?

- To całe spektrum niesamowitych ludzi. Mamy studentów i studentki, którzy pomagają w drobnych zadaniach, mamy lokalne firmy i mamy też specjalistów, czyli całe nasze sąsiedztwo przeniesione do świata wirtualnego. Oni pracują charytatywnie, ale mogą też sobie trochę dorobić, gdy tyle miejsc pracy zostało zamkniętych - dodaje Mocarski.

Wszyscy wykonawcy oferujący swoje usługi są weryfikowani. Opłaty działają podobnie jak w innych aplikacjach, np. Uber czy Bolt.

Stepapp działa głównie w Warszawie, ale funkcja "Pomoc w koronie" jest rozszerzana na całą Polskę.