Szukali go listem gończym, mógł mieć przy sobie broń. Jest nagranie z brawurowej akcji służb

2022-12-02 21:02
policja
Autor: policja.pl

51-latek poszukiwany listem gończym został zatrzymany przez stołeczną policję. Mężczyzna odsiadywał wyrok, ale po przerwie nie powrócił do więzienia. Dodatkowo mógł mieć przy sobie broń.

Jak przekazała stołeczna policja, mężczyzna odsiadywał wyrok za pomocnictwo w kradzieży i znieważenie policjanta. W międzyczasie sąd zastosował przerwę w odbywaniu kary przez 51-latka, wskazując konkretną datę powrotu do zakładu karnego. Mężczyzna nie powrócił do więzienia, dlatego Sąd Okręgowy Warszawa Praga wystawił za nim list gończy.

Czytaj również: Mężczyzna mieszkał we wraku auta. Gdy strażnicy zobaczyli plamy krwi, od razu wezwali pomoc

Warszawska policja zatrzymała poszukiwanego listem gończym

- Z uwagi na fakt, że istniało podejrzenie posiadania przez niego broni palnej oraz że mógł próbować ucieczki, niezbędne było przygotowanie krok po kroku zatrzymania mężczyzny. Biorąc pod uwagę zagrożenie życia i zdrowia policjantów, w zatrzymaniu 51-latka oprócz policjantów Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób oraz Poszukiwań Celowych Wydziału Kryminalnego Komendy Stołecznej Policji, brali też udział funkcjonariusze Samodzielnego Pododdziału Kontrterrorystycznego Policji w Warszawie - podała KSP.

Ostatecznie mężczyzna został zatrzymany i jeszcze tego samego dnia powrócił do zakładu karnego, gdzie spędzi kolejne dwa lata i siedem miesięcy.

Wielka akcja policji, 22 osoby zatrzymane. Wśród nich gangsterzy starego Pruszkowa: "Słowik", "Wańka" i "Parasol"
Nasi Partnerzy polecają
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE