Polacy chcą pilnie wracać z Chin do Polski

i

Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Polacy chcą pilnie wracać z Chin do Polski

Sztab kryzysowy i rozmowy RCB z lotniskiem Chopina. Polacy chcą pilnie wracać z Chin

2020-01-27 21:22

Ministerstwo Spraw Zagranicznych przygotowuję ewakuację Polaków z Wuhan. Trwają negocjacje dotyczące transportu. W polskiej ambasadzie w Pekinie powołano sztab kryzysowy, a we wtorek ma się odbyć spotkanie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa m.in. z przedstawicielami lotniska Chopina.

Dziewiętnaście osób chce skorzystać z pomocy Ministerstwa Spraw Zagranicznych i pilnie wrócić z Wuhan do Polski. W naszej ambasadzie w Pekinie powołano sztab kryzysowy, który ma kontaktować się z Polakami przebywającymi w zagrożonych rejonach. Trwają negocjacje dotyczące transportu Polaków z Chin do Polski. Oprócz Polski w takich negocjacjach uczestniczą także inne państwa Unii Europejskiej. Na wtorek zapowiedziano zebranie Rządowego Centrum Bezpieczeństwa z przedstawicielami Ministerstwa Spraw Wewnętrznych i Administracji, Ministerstwa Spraw Zagranicznych, Ministerstwa Zdrowia oraz Ministerstwa Infrastruktury. Na spotkaniu mają się pojawić także przedstawiciele Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Lotniska Chopina.

Na tę chwilę nie ma informacji o osobach zakażonych wirusem, które przebywają na ternie Polski. Wirus jednak rozprzestrzenia się bardzo szybko i dotarł już do Europy, m.in. do Francji. Liczba śmiertelnych ofiar wirusa to 80 osób. Zarażone są prawie 3 tys. osób. Tylko przez ostatnią dobę stwierdzono 769 nowych zachorowań.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE