Szpital w Drewnicy przekazuje stare budynki marszałkowi. Będą działać instytucje kultury?

2021-06-16 20:01 L.R STAN
Szpital w Drewnicy przekazuje stare budynki marszałkowi. Będą działać instytucje kultury?
Autor: Podkaster/Wikimedia Commons [CC BY SA 3.0]

Budynki po starym szpitalu psychiatrycznym w Drewnicy mogą posłużyć kulturze. Placówka przekazuje nieużywane już nieruchomości w zarząd marszałkowi województwa.

Raport z anteny 16.06, godz.10

Jaki los spotka stare nieruchomości szpitala?

W jednym z dawnych budynków szpitala działa warsztat terapii zajęciowej. Trwają rozmowy o przedłużeniu współpracy. Gmina Ząbki wnioskowała do powiatu o utworzenie w jednym z budynków izby wytrzeźwień.

- Patrole policji na wiele godzin są zaangażowane i muszą odwozić osoby nietrzeźwe do Mińska Mazowieckiego. Wtedy nie mogą pracować na rzecz miasta - przypomina burmistrz Małgorzata Zyśk.

Powiat informował wtedy, że placówka - mimo odpłatności - nie byłaby rentowna.

Czytaj także: KAWĘCZYŃSKA pod ochroną konserwatora - co znajdziemy na ulicy?

Jak dowiedzieliśmy się w Mazowieckim Urzędzie Wojewódzkim, wnioski o zagospodarowanie działek w rejonie ulic Szpitalnej, Hubalczyków i Rychlińskiego płyną z mazowieckich instytucji kultury.

- W stosunku do nieruchomości położonych w rejonie „Mazowieckiego Szpitala Wojewódzkiego Drewnica” Sp. z o.o., stanowiących własność Województwa opracowywana jest koncepcja dot. sposobu ich zagospodarowania. Analizie podlegają wnioski kierowane do Urzędu Marszałkowskiego Województwa Mazowieckiego dotyczące zagospodarowania działek położonych w Ząbkach w rejonie ulic Szpitalnej, Hubalczyków i Rychlińskiego, w tym jednostek kultury prowadzonych przez Samorząd Województwa Mazowieckiego - mówi rzecznik Marta Milewska.

Decyzję w tej sprawie wkrótce ma podjąć zarząd województwa.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Podziel się opinią
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE