Szpital Praski wstrzymuje przyjęcia. Instalacja tlenowa osiągnęła poziom krytyczny

i

Autor: Twitter/Renata Kaznowska Szpital Praski wstrzymuje przyjęcia. "Instalacja tlenowa osiągnęła poziom krytyczny"

Szpital Praski wstrzymuje przyjęcia. "Instalacja tlenowa osiągnęła poziom krytyczny"

2021-11-08 17:58

Tragiczna sytuacja w Szpitalu Praskim w Warszawie. Placówka wstrzymała dalsze przyjęcia. To w związku z problemami z instalacją tlenową. "Osiągnęła poziom krytyczny" - informuje wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska.

- W Szpitalu Praskim jest dziś 128 pacjentów covid+. Po 5 dniach jako szpital covidowy instalacja tlenowa osiągnęła poziom krytyczny. Szpital wstrzymał dalsze przyjęcia. Uprzedzaliśmy, że instalacja nie obsłuży 271 pacjentów ale ministerstwo swoje. St. pożarna odszrania parownice - informuje wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska na Twitterze.

Czytaj także: Szpital Praski przekształcony w covidowy! Jest decyzja ministerstwa

- Od pięciu dni ​szpital przyjmuje wyłącznie pacjentów covidowych - mówi Renata Kaznowska, wiceprezydent Warszawy. - Udało nam się przyjąć i podłączyć do tlenu 128 pacjentów, ale instalacja na typ etapie zakończyła swoją wydolność. Interweniowała straż pożarna, która rozmrażała tą instalację. Sytuacja jest opanowana, ale wiemy, że nie jesteśmy w stanie przyjąć ani jednego pacjenta więcej do tlenoterapii - tłumaczy.

Według decyzji Ministerstwa Zdrowia szpital miał przyjąć aż 271 pacjentów covidowych, ale zdaniem władz Warszawy placówka nie jest w stanie pomieścić tylu osób. - Do tego szpitala w ciągu 5-6 dni trafili pacjenci przede wszystkim covidowi. To mniej więcej 99 proc. wszystkich pacjentów i wszyscy wymagają tlenoterapii. Zwracałam uwagę wcześniej, że ten szpital jest w stanie jednocześnie podłączyć do tlenu 80, może 100 pacjentów - w zależności od tego, jaki rodzaj tlenoterapii trzeba zastosować - dodaje Kaznowska.

Zdaniem władz Warszawy Szpital Praski powinien pełnić funkcję szpitala covidowego wielospecjalistycznego, który mógłby przyjąć pacjentów z chorobami współistniejącymi. Z tego powodu ratusz zaskarżył decyzję Ministerstwa Zdrowia.

Umiesz liczyć? Policz kwadraty!

Pytanie 1 z 10
Na początek coś łatwego. Ile kwadratów widzisz na obrazku?
Która figura nie pasuje do pozostałych?
Jakie są aktualne zalecenia dotyczące płynów w diecie niemowląt?
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE