Szpital Narodowy wznowił działanie! Jest miejsce dla stu osób

2021-11-25 16:57

Szpital Narodowy ruszył zgodnie z planem. Jeszcze wczoraj minister zdrowia miał wątpliwości, czy uda się zebrać personel. Dzisiaj ogłoszono, że o godz. 17 placówka przyjmie pierwszych pacjentów. Póki co, przygotowano 100 łóżek dla pacjentów covidowych.

- Szpital na PGE Narodowym, zarządzany przez Centralny Szpital Kliniczny MSWiA w stolicy, wznawia działanie w czwartek, o godz. 17. Od tej godziny ma też przyjmować pierwszych pacjentów - poinformował Błażej Poboży, który w resorcie nadzoruje Departament Zdrowia.

Szpital Narodowy znów przyjmuje pacjentów

- Osiągnęliśmy pełną gotowość. Mamy kadrę, sprzęt i możemy po raz drugi wspomóc stołeczny system ochrony zdrowia, poprawiając liczbę dostępnych łóżek covidowych w Warszawie - powiedział.

Zgodnie z decyzją wojewody mazowieckiego w szpitalu gotowych będzie na razie 100 łóżek covidowych, w tym 10 respiratorowych. Jak zaznaczył wiceszef MSWiA, od grudnia może zostać rozszerzony do 285 łóżek, a potem zależnie od rozwoju sytuacji.

Czytaj także: Mecze ważniejsze niż zdrowie? Szpital na PGE Narodowym jeszcze nie ruszył

Wątpliwości ws. Szpitala Narodowego

Od samego początku pojawiały się wątpliwości dotyczące uruchomienia Szpitala Narodowego. Na początku był problem z zapewnieniem personelu. - Największym problemem jest znalezienie personelu. To warunkuje moment uruchomienia, bo nie chodzi o to, żeby uruchomić pustą salę - podkreślił jeszcze w środę minister Zdrowia Adam Niedzielski. Jak dzisiaj dowiedziała się nasza reporterka, jeszcze rano trwała kontrola sprzętu w Szpitalu Narodowym, bo - to informacja nieoficjalna - zepsuły się tomografy.

Czytaj także: COVID-19: szczepienia dzieci w wieku 5-11 lat także w Polsce. Kiedy? ZNAMY DATĘ!

Jak zapewnia Poboży, w tej chwili ze Szpitalem Narodowym nie ma żadnego problemu. - Dziękuję dyrektorowi Arturowi Zaczyńskiemu i jego ekipie z Centralnego Szpitala Klinicznego za determinację i poświęcenie w pracy nad jak najszybszą reaktywacją Szpitala Narodowego - powiedział.

Szpital Narodowy, zgodnie z decyzjami wojewody i ministra zdrowia, to ósmy szpital tymczasowy, jaki będzie teraz działał w województwie mazowieckim.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Poradnik Zdrowie: angina

Skoki narciarskie - jak dobrze znasz się na skokach?

Pytanie 1 z 10
Skoki narciarskie w 1908 roku w Polsce zadebiutowały w miejscowości: