Szkoły zamknięte od 26 października. Do kiedy potrwa nauka zdalna? Jak wygląda?

2020-10-26 7:48
Szkoły zamknięte od 26 października. Jak wygląda nauka zdalna?
Autor: Canva.com

Aż do odwołania nauka, poza przedszkolami, i klasami 1-3, w całym kraju będzie się odbywać w trybie zdalnym. Takiej decyzji spodziewali się zarówno dyrektorzy szkół podstawowych, jak i uczniowie. Czy się to podoba, czy nie, zdalna edukacja będzie nam towarzyszyć co najmniej dwa tygodnie. Więcej przeczytacie na ESKA.pl Warszawa

Nauka zdalna wraca od 26 października. Rząd zdecydował się na to w obliczu dużego przyrostu zakażeń koronawirusem. Do szkół na lekcje będą chodzić tylko najmłodsi uczniowie podstawówek. Uczniowie ponownie zasiądą przed ekranami swoich komputerów. W weekend otrzymali już wstępne plany lekcji.

- Decyzję o zamknięciu szkół poprzedziła długa analiza. Wiemy jakie są oczekiwania rodziców i uczniów co do kontunuwania nauki zdalnej, ale w tej chwili to niemożliwe - tak nowy minister edukacji Przemysław Czarnek tłumaczy fakt zamknięcia szkół - dziś pierwszy dzień uczniów w nowej rzeczywistości.

Szkoły zamknięte - do kiedy?

Obostrzenia wprowadzone w piątek 23 października potrwać mają co najmniej przez dwa tygodnie. W przypadku wzrostu zachorować spodziewane są kolejne restrykcje. Warto pamiętać, że prócz uczniów z klas 4-8, do szkoły nie chodzą również licealiści i studenci.

Niedzielny protest kobiet w Kołobrzegu
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE