Ukraińska szkoła w biurowcu na Mokotowie

i

Autor: https://www.instagram.com/otwieramyszkoly/ pixabay.com Ukraińska szkoła w biurowcu na Mokotowie

Szkoła dla dzieci z Ukrainy w biurowcu na "Mordorze" - firma przekazała całą kondygnację!

2022-03-23 12:07

Cała kondygnacja jednego z biurowców na Mokotowie zmienia się w szkołę dla dzieci z Ukrainy. Przestrzeń prezkazała jedna z działających w Warszawie firm. Więcej na ten temat przeczytacie w naszym artykule.

Otwieramy szkoły to inicjatywa łącząca przedstawicieli oświaty i architektury we wspólnym celu - tworzenie placówek przyjaznych uczniom. Ich ostatnie działania związane są zaś z pomocą dzieciom ukraińskich uchodźców. Na początek kwietnia zaplanowano otwarcie pierwszej ukraińskiej szkoły w Warszawie. Placówka powstaje w dość nietypowym miejscu - na słynnym "Mordorze". Przestrzeń w jednym z biurowców w dzielnicy korporacji przekazała działająca w Warszawie firma. Uczniowie i uczennice z Ukrainy korzystać będą z całej kondygnacji o łącznej powierzchni 1,2 tys. m kw. Więcej szczegółów w dalszej części artykułu.

Remontują były dom dziecka dla uchodźców z Ukrainy

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Szkoła dla ukraińskich dzieci w biurowcu na Mokotowie

Jak czytamy na stronie otwieramyszkoly.pl, kondygnację w biurowcu Myhive Mokotów Two do czasowej dyspozycji przekazała firma Immofinanz, jeden z największych inwestorów na stołecznym rynku biurowym. Przystosowaniem piętra do potrzeb uczniów i uczennic zajęli się zaś architekci z wielokrotnie nagradzanej za realizacje edukacyjne pracowni XYstudio. Do projektu włączyły się także firmy budowlane i przedsiębiorstwa, które zapewniły materiały, wykonawców i wyposażenie. Szkoła pomieści około 160 podopiecznych.

W planach dalsze działania

Inicjatorzy akcji informują, że już wkrótce ruszą kolejne działania na rzecz dzieci z Ukrainy. Z myślą o uczniach i uczennicach kontynuujących naukę w polskich szkołach publicznych, zbierane będą pomysły pomocne w adaptacji do nowej rzeczywistości. Mogą to być przykładowo dwujęzyczne systemy identyfikacji wizualnej, dzięki którym nowi uczniowie łatwiej zorientują się w szkolnych przestrzeniach oraz strefy integracji i wyciszenia poza klasami. Post Otwieramy szkoły na temat placówki na Mokotowie zamieszczamy poniżej.

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE