Szczepionka na koronawirusa: Co trzeci Polak nie chce z niej skorzystać!

2020-07-09 6:09
Szczepionka na koronawirusa: Nie wszyscy Polacy chcą się szczepić
Autor: pixabay.com, zdjęcie ilustracyjne Szczepionka na koronawirusa: Nie wszyscy Polacy chcą się szczepić

Polacy sceptycznie podchodzą do hipotetycznego szczepienia przeciwko koronawirusowi. Z badań przeprowadzonych przez naukowców z Uniwersytetu Warszawskiego i Warszawskiego Uniwersytetu Medycznego wynika, że gdyby istniała skuteczna szczepionka, co trzeci ankietowany nie chciałby z niej skorzystać. Dowiesz się więcej czytając ESKA Warszawa.

Szczepionka na koronawirusa

Nie wszyscy Polacy chcą zaszczepić się na koronawirusa. Szczepionki wciąż nie ma, ale naukowcy twierdzą, że mogłaby znacznie pomóc w walce z pandemią.

- Ku naszemu zdziwieniu okazało się, że trochę więcej niż jedna trzecia Polaków chciałaby się zaszczepić taką szczepionką. Natomiast jedna trzecia absolutnie deklaruje, że nie podejmie się szczepienia, nawet jeśli taka szczepionka powstanie – wyjaśnia dr hab. nauk medycznych Wojciech Feleszko z Uniwersytetu Medycznego. Pozostała część ankietowanych nie miała zdania.

Czytaj także: Koronawirus w Polsce - nowe zakażenia. Ile osób jest chorych? [RELACJA]

Warszawiacy zapytani na ulicy o swoje podejście do ewentualnego szczepienia, potwierdzają, że społeczeństwo w tej kwestii jest podzielone.

- Zawsze mnie mama szczepiła, więc bym się zaszczepiła. Lepiej zapobiegać niż leczyć - mówi mieszkanka stolicy, ale nie wszyscy warszawiacy mają takie zdanie: - Ja nie jestem zwolenniczką szczepień nadobowiązkowych - słyszymy.

Czy szczepionka na koronawirusa zatrzyma pandemię?

Naukowcy przekonują, że jedynym sposobem na uodpornienie populacji jest masowe przechorowanie, albo właśnie wynalezienie szczepionki i zachęcenie ludzi do skorzystania z niej. Nie wiadomo jednak kiedy szczepionkę uda się wynaleźć.

Jak uszyć maseczkę TUTORIAL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE