Szczepienie.

i

Autor: pixabay.com Szczepienie.

Szczepienia przeciw COVID-19 w warszawskich szkołach - Renata Kaznowska podała termin

2021-08-26 13:41

Wiadomo już, kiedy w warszawskich szkołach odbędzie się akcja szczepień uczniów i uczennic przeciw COVID-19. Termin podała wiceprezydentka Warszawy Renata Kaznowska. Kiedy młodzież ze stołecznych szkół zacznie przyjmować szczepionki? Dowiecie się tego z artykułu.

Szczepienia w szkołach w Warszawie - kiedy rozpocznie się akcja? Takie pytanie mogą sobie zadać uczniowie i uczennice ze stolicy oraz ich rodzice. O potrzebie zaszczepienia na COVID-19 młodzieży szkolnej mówiło się już od dawna. W końcu rząd postanowił, że uczniowie i uczennice od 12 do 18 roku życia przyjmą szczepionki na początku roku szkolnego 2021/2022 (dodajmy, że to rodzice i opiekunowie zadecydują, czy dziecko będzie szczepione). Niedawno wiceprezydentka stolicy Renata Kaznowska zdradziła termin akcji szczepień. Przygotowania do akcji już się rozpoczęły. W dalszej części artykułu dowiecie się, o jakich datach mowa.

Michał Kołodziejczak: Nie damy się zamęczyć władzy [Super Raport]

Szczepienia w warszawskich szkołach - HARMONOGRAM

Renata Kaznowska o planach ratusza powiedziała w rozmowie z Super Expressem. Wiceprezydentka przyznała, że akcja przygotowywana była już od lipca. Teraz wkroczyła w decydujący etap. W poniedziałek, 24 sierpnia, rozpoczęły się szkolenia dla dyrekcji warszawskich szkół. Ostateczny termin skontaktowania się szkół z punktami szczepień, które zrealizują akcje w poszczególnych placówkach, wyznaczono na 27 sierpnia. Webinary dla rodziców i akcje informacyjne odbywają się zaś do 5 września. Na kiedy zaplanowano zaś same szczepienia?

Kaznowska powiedziała Super Expressowi, że zgodnie z wytycznymi ministra zdrowia, szczepienia odbędę się w 3. tygodniu września. Padły konkretne daty - szczepienia w szkołach w Warszawie odbędą się między 13 a 19 września.

Warto dodać, że jeszcze na sierpień zaplanowano w Warszawie pierwsze szczepienia dzieci w szkołach. Wybrano dwie placówki na Woli - przy Obozowej 60 i Chłodnej 36/46.

Źródło: Super Express

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres [email protected]. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!