Szczepienia na COVID-19: ile osób zaczepiono już na Mazowszu? Wynik robi wrażenie!

2021-01-07 9:06
Pierwsze szczepienia w szpitalu w Iłży
Autor: powiat radomski

Pierwsi lekarze i pielęgniarki z placówek medycznych prowadzonych przez samorząd Mazowsza zostali już zaszczepieni przeciwko koronawirusowi. W samej Warszawie Wojewódzki Szpital Zakaźny dostał 810 dawek, szczepiąc 465 osób. Z kolei Szpital Bródnowski posiada 255 dawek, szczepiąc już 159 pracowników placówki. Międzyleski Szpital Specjalistyczny zaaplikował już 383 szczepionki.

Będziemy kontynuowali w nadchodzących tygodniach te szczepienia. Około 80% pracowników zadeklarowało chęć zaszczepienia się. Zobaczymy jaki będzie efekt końcowy ale mam nadzieję, że większość zdecyduje się na to szczepienie, które jest potrzebne - mówi marszałek województwa mazowieckiego, Adam Struzik.

Do tej pory w regionie zaszczepiono już ponad 2000 osób. Mazowiecki Szpital w Ostrołęce otrzymał 600 szczepionek, Mazowiecki Szpital Wojewódzki w Siedlcach 90, a Wojewódzki Szpital Zespolony w Płocku - 435.

Oddział dziecięcy szpitala wojewódzkiego w Tarnowie
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE