Sylwestrowy podpalacz - przez niego spłonął samochód i skrzynka gazowa

2022-01-05 7:53
Podpalacz w rękach policji
Autor: ochota.policja.waw.pl / pixabay.com Podpalacz w rękach policji

Policjanci z warszawskich Włoch zatrzymali 27-letniego obywatela Ukrainy, który w noc sylwestrową podpalił samochód i skrzynkę gazową - przekazał podkom. Karol Cebula z Komendy Rejonowej Policji Warszawa III.

Pożar mógł doprowadzić do tragedii

Do zdarzenia doszło w noc sylwestrową na ul. Długopolskiej w Warszawie. "Policjanci otrzymali zgłoszenie o palącym się samochodzie osobowym" - poinformował podkomisarz. "Przed przyjazdem funkcjonariuszy straż pożarna ewakuowała mieszkańców z okolicznych budynków. W wyniku podłożenia ognia oprócz pojazdu zapaliła się również skrzynka gazowa. Doszło do rozszczelnienia instalacji gazowej i zaczął ulatniać się metan. Na miejsce przyjechało pogotowie gazowe oraz energetyczne, które odłączyło dopływ gazu oraz energii w zagrożonych budynkach" - przekazał policjant. Wskazał, że po zakończonej akcji ratowniczej sprawą zajęli się kryminalni z warszawskich Włoch, którzy przeprowadzili oględziny oraz zabezpieczyli na miejscu ślady. "W wyniku podjętych działań, wykonaniu wielu czynności oraz ustaleń kryminalni już dwa dni później wytypowali i zatrzymali mężczyznę odpowiedzialnego za to zdarzenie. 27-latek był kompletnie zaskoczony poranną wizytą funkcjonariuszy w swoim miejscu zamieszkania i nie stawiał oporu" - podkreślił.

Adam Małysz o problemach Kamila Stocha "To go przygniotło"

Podpalał "bez wyraźnego powodu"

27-letni obywatel Ukrainy po zatrzymaniu został doprowadzony do prokuratury, gdzie słyszał trzy zarzuty. "Dotyczyły one uszkodzenia mienia w postaci pojazdu oraz skrzynki gazowej. Trzeci zarzut dotyczył sprowadzenia bezpośredniego niebezpieczeństwa eksplozji materiału wybuchowego (gazu ziemnego) co stanowiło zagrożenie dla życia, zdrowia i mienia wielu osób" - tłumaczył. "Wszystkie zarzuty, które postawiono obywatelowi Ukrainy miały charakter czynu chuligańskiego, gdyż dopuścił się ich bez wyraźnego powodu okazując lekceważenie porządku prawnego" - dodał. Decyzją sądu 27-latek został tymczasowo aresztowany na trzy miesiące.

Źródło: PAP

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE