PRL

Sylwester na przełomie lat 2000 w Warszawie. Znajdziesz tutaj siebie?

2023-12-11 15:21

Świętowanie nowego roku zdecydowanie przywołuje pozytywne wspomnienia. To właśnie w tę grudniową noc zawsze żegnamy ostatnie 12 miesięcy i ogłaszamy nowe otwarcie. Często wielu z nas decyduje się przy tym na postanowienia noworoczne. Jak wyglądało świętowanie sylwestra na początku lat 2000? Zajrzyjcie do naszej galerii!

Sylwester to również tzw. wigilia Nowego Roku. W tę noc żegna się rok poprzedni i poprzez zabawę wita nadchodzący, który według teorii ma być oczywiście lepszy. Dla wielu jest to idealna okazja do poimprezowania, spotkania z przyjaciółmi czy rodziną. Jak jednak to święto wyglądało ponad 20 lat wcześniej?

Sylwester na początku XXI wieku. Jak obchodzono to święto?

Tradycja świętowania nowego roku w zasadzie nie uległa zmianie od dekad. Noc z 31 grudnia na 1 stycznia obchodzi się, uczestnicząc w różnych zabawach, imprezach lub spotkaniach w gronie najbliższych. W tym czasie owocny wieczór mają między innymi kluby, które przyciągają do siebie chętnych na spędzenie tego momentu w naprawdę imprezowej atmosferze.

Świętowanie sylwestra charakteryzuje również odliczanie ostatniej minuty do wybicia nowego roku. Gdy nadchodzi ten długo oczekiwany moment w ruch idą szampany, a przede wszystkim fajerwerki, które są nieodłącznym elementem tej szczególnej pory. Niebo nad świętującymi rozświetla się wtedy w kolorach tęczy, migając nieustanie przez najbliższe kilkanaście minut.

Zobacz poniżej zdjęcia z sylwestra na początku lat 2000. w Warszawie:

Historia z Koprem - Sylwester w PRL
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE