sylwester zimne ognie

i

Autor: Pixabay

Sylwester 2023/24

Sylwester 2023/24 coraz bliżej. Ile wolnych miejsc zostało w hotelach w Warszawie?

2023-10-06 15:44

Wiele Polek i Polaków starannie planuje każdego sylwestra, decydując się na podróże wewnątrz kraju lub poza jego granice. Choć do końca roku pozostało jeszcze kilka miesięcy, niektórzy z wyprzedzeniem decydują się na rezerwację miejsc w hotelach i pensjonatach. Postanowiliśmy więc sprawdzić, jak sytuacja pod tym kątem wygląda w Warszawie. Czy mieszkańcy powinni spodziewać się dużego napływu turystów?

Sylwester 2023/24 - hotele w Warszawie

Dostępność miejsc w warszawskich hotelach sprawdziliśmy, korzystając z serwisu booking.com. Wzięliśmy pod lupę dwa warianty - dla pary dorosłych oraz dla czteroosobowej rodziny z dwójką dzieci w wieku 7 i 14 lat. W obu przypadkach założyliśmy, że podróżujący będą spali w jednym pokoju, a pobyt potrwa od soboty, 30 grudnia do poniedziałku, 1 stycznia (dwie noce). Test przeprowadziliśmy 4 października.

Jeśli chodzi o pary planujące wyjazd do Warszawy, ich sytuacja wygląda naprawdę komfortowo. Dla nich w stolicy dostępnych jest ponad 2,1 tys. wolnych obiektów, oczywiście w różnych standardach i lokalizacjach. Najwięcej opcji mają ci, którzy chcą ulokować się na Pradze-Północ (104 obiekty), Pradze-Południe (112 obiektów), Mokotowie (250 obiektów), Woli (444 obiekty) oraz w Śródmieściu (721 obiektów).

Biorąc pod uwagę opcje dla czteroosobowej rodziny, są one ograniczone, choć wciąż całkiem sprzyjające. Nadal można bowiem wybierać spośród ponad 1,3 tys. miejsc. Przy tym widnieje jednak adnotacja, że "74 proc. miejsc na pobyt jest już niedostępne w tym terminie".

Najwięcej wolnych miejsc pozostaje obecnie na Mokotowie (165 obiektów), Woli (288 obiektów) oraz w Śródmieściu (424 obiekty). Warto jednak wymienić dzielnice, przy których również poinformowano o ograniczeniach w dostępności:

 • Bielany - "74 proc. miejsc na pobyt jest już niedostępne w tym terminie";
 • Mokotów - "74 proc. miejsc na pobyt jest już niedostępne w tym terminie";
 • Ochota - "75 proc. miejsc na pobyt jest już niedostępne w tym terminie";
 • Praga-Północ - "72 proc. miejsc na pobyt jest już niedostępne w tym terminie";
 • Śródmieście - "78 proc. miejsc na pobyt jest już niedostępne w tym terminie";
 • Targówek - "71 proc. miejsc na pobyt jest już niedostępne w tym terminie";
 • Ursynów - "71 proc. miejsc na pobyt jest już niedostępne w tym terminie";
 • Wilanów - "72 proc. miejsc na pobyt jest już niedostępne w tym terminie";
 • Włochy - "71 proc. miejsc na pobyt jest już niedostępne w tym terminie";
 • Wola - "73 proc. miejsc na pobyt jest już niedostępne w tym terminie";
 • Żoliborz - "77 proc. miejsc na pobyt jest już niedostępne w tym terminie".

Choć póki co wybór pozostaje spory, mając przekonanie co do planu sylwestrowego wyjazdu, warto jak najwcześniej dokonać rezerwacji. Z czasem obiektów do wynajęcia za stosunkowo niewielkie pieniądze będzie bowiem oczywiście coraz mniej.

Dyniowy ogród w Warszawie - zobacz zdjęcia:

Tak szybko dawno nie było! Pendolino z Krakowa do Warszawy jedzie tylko dwie godziny
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE