Z Warszawy

Święto Wojska Polskiego 2023. MON przypomina, co trzeba zabrać na defiladę w Warszawie

2023-08-15 11:50

15 sierpnia, w Święto Wojska Polskiego w Warszawie zostanie zorganizowana uroczysta defilada wojskowa. Ministerstwo Obrony Narodowej po raz kolejny zaprosiło na wydarzenie, podkreślając przy tym, co powinni mieć ze sobą zebrani przy Wisłostradzie.

- Z informacji IMGW wynika, że jutro w całej Polsce będzie bardzo słonecznie i gorąco. Upały nie ominą także Warszawy. Pamiętajcie o tym, wybierając się na defiladę. Zabierzcie ze sobą wodę i nakrycie głowy - napisali na Twitterze przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej.

Zaprosili też kolejny raz na defiladę "Silna Biało-Czerwona", która odbędzie się we wtorek, 15 sierpnia na Wisłostradzie w Warszawie.

Defilada wojskowa w Warszawie

Na wtorkowej defiladzie, jak zapowiada resort obrony, "żołnierze wszystkich rodzajów Sił Zbrojnych RP zaprezentują najnowocześniejszy sprzęt wojskowy".

Będą pokazane m.in. "kupione od USA czołgi M1A1 Abrams, zakupione w Korei Południowej czołgi K2 i haubice samobieżne K9 oraz wyrzutnie rakietowe HIMARS, polskie samobieżne armatohaubice Krab, a także zestawy obrony powietrznej Patriot. Wśród sprzętu polskiej produkcji znajdą się m.in. nowe bojowe wozy piechoty Borsuk, transportery opancerzone Rosomak i samobieżne moździerze Rak, pojazdy minowania narzutowego Baobab-K oraz lekkie pojazdy zwiadowcze Żmija. Na niebie będzie można obserwować nowe FA-50, a także wielozadaniowe samoloty bojowe F-16, śmigłowce i bezzałogowce" - zapowiedziano w komunikacie MON.

Przygotowania do defilady wojskowej - zobacz zdjęcia:

Wielkie otwarcie nowego Muzeum Wojska Polskiego w Warszawie. Moc atrakcji
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE