Święto ulicy Stalowej już w ten weekend! Co nas czeka?

i

Autor: Facebook/Dom Kultury TuPraga Święto ulicy Stalowej już w ten weekend! Co nas czeka?

Święto ulicy Stalowej już w ten weekend! Co nas czeka?

2022-06-20 18:43

Mnóstwo atrakcji już w ten weekend czeka na mieszkańców warszawskiej Pragi! W sobotę i niedzielę odbędzie się Święto ulicy Stalowej. To okazja do spotkania sąsiadów i miłego spędzenia czasu. Jak zapewniają organizatorzy - podczas wydarzenia każdy znajdzie coś dla siebie, niezależnie od tego ile ma lat.

Święto ulicy Stalowej

Na ten festiwal czekają mieszkańcy Pragi! Już w najbliższy weekend odbędzie się święto ulicy Stalowej. To okazja do spotkania sąsiadów, ale przyjść może każdy warszawiak. Jak mówi Klaudyna Desperat z Domu Kultury Praga - atrakcji nie zabraknie.

Ćwiczenia edukacyjne "Bezpieczne wakacje nad wodą"

- Będą m.in. spektakle, warsztaty muzyczne, potańcówka sąsiedzka z zespołem Nicponie. Zobaczymy kino plenerowe i filmy w galeriach, będziemy prowadzić działania animacyjne, weźmiemy udział w śniadaniu sąsiedzkim - zachęca Klaudyna Desperat.

Skąd pomysł na Święto ulicy Stalowej?

Wydarzenie ma stanowić promocję Pragi. 

- Przy okazji tego święta chcemy zwrócić uwagę na wyjątkowość ulicy Stalowej - dodaje Klaudyna Desperat. - Pod koniec XIX w. jako ulica Nowopraska tętniła życiem, później niestety straciła na swoim znaczeniu. Teraz, na początku XXI wieku, znów pięknieje! Powstają tu kawiarnie, piekarnie, galerie sztuki, a budynki są remontowane - wskazuje Klaudyna Desperat.

QUIZ PRL. Ciemny lud to kupi! Jak wyglądała propaganda w PRL-u? Pamiętasz?

Pytanie 1 z 10
Naród z partią, partia:

Atrakcje na Stalowej czekają na warszawiaków w sobotę już od 10. Link do wydarzenia znajduje się >>TUTAJ<<.

Masz dla nas ciekawy temat lub jesteś świadkiem wyjątkowego zdarzenia? Napisz do nas na adres online@grupazpr.pl. Czekamy na zdjęcia, filmy i newsy z Waszej okolicy!

Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE