Saska Kępa

i

Autor: UM Warszawa

Z Warszawy

Święto Saskiej Kępy 2023. Kiedy i gdzie się odbędzie? Co się będzie działo?

2023-05-25 16:03

W sobotę, 27 maja odbędzie się 15. edycja Święta Saskiej Kępy. Każdy będzie mógł w jednym, dużym tłumie wspólnie celebrować i bawić się na przygotowanych wydarzeniach. Miasto szykuje bowiem sporo atrakcji dla swoich mieszkańców i nie tylko.

W najbliższą sobotę, 27 maja o godz. 14:00 rozpocznie się Święto Saskiej Kępy. Jest to 15. edycja wydarzenia, które z roku na rok przyciąga coraz większe tłumy. Miasto przewidziało wiele atrakcji dla przybyłych gości.

Święto Saskiej Kępy 2023. Kiedy i gdzie rozpoczęcie?

Rozpoczęcie 15. edycji Święta Saskiej Kępy przypada w tym roku na sobotę, 27 maja. Oficjalny start pochodu spod pomnika Agnieszki Osieckiej u zbiegu ulic Francuskiej i Obrońców zaplanowano na godzinę 14:00. Jest to tradycyjna atrakcja tego dnia, prowadząca wprost do Ronda Waszyngtona. Następnie, na dużej scenie wszyscy maszerujący będą mogli zaśpiewać nieformalny hymn Saskiej Kępy, piosenkę "Małgośka".

Tegoroczny kiermasz artystyczny zorganizowany zostanie w ciągu ul. Francuskiej – od ronda Waszyngtona do ul. Zwycięzców. Będzie tu można podziwiać i kupić prace znanych artystów i rzemieślników, w tym twórców z Saskiej Kępy.

Przez cały czas trwania imprezy przejezdne będą ulice Walecznych i Zwycięzców. Posiadacze samochodów, parkujących na ul. Francuskiej i – zgodnie z informacjami na tablicach ZDM, które zostaną wywieszone wcześniej – na uliczkach dochodzących do niej, muszą usunąć swoje pojazdy do godz. 18:00 w dniu 26 maja. Po tym terminie samochody będą usuwane. Parkujący na posesjach wzdłuż ulic Francuskiej, nie będą mogli wyjechać z nich od 26 maja od godz. 18:00 do dnia 28 maja do godz. 12:00.

Jakie czekają nas atrakcje? Święto Saskiej Kępy 2023

Koncerty, jakie przygotowali organizatorzy – Urząd Dzielnicy Praga-Południe, Prom Kultury Saska Kępa i Centrum Promocji Kultury – odbędą się na dwóch scenach, Małej (przy pomniku Agnieszki Osieckiej) i na Dużej Scenie, która ustawiona zostanie przy rondzie Waszyngtona.

Realizatorzy święta gwarantują liczne atrakcje muzyczne z udziałem wielu artystów oraz gwiazd, m.in. Ewy Bem i Kuby Badacha. Ponadto będą tanga i utwory dansingowe, piosenki Osieckiej i Zauchy. Ukraińskim akcentem tegorocznej edycji będzie recital 8-letniej Amelii Anisowicz, którą świat poznał, gdy śpiewała w bunkrze piosenkę z filmu „Kraina lodu”.

Scena przy rondzie Waszyngtona:

  • godz. 14:15 - uroczyste otwarcie Święta i odśpiewanie hymnu;
  • godz. 14:30 - Anna Sroka-Hryń - koncert piosenek Agnieszki Osieckiej;
  • godz. 16 - BUM BUM ORKeSTAR;
  • godz. 18 - Kuba Badach - Tribute to Andrzej Zaucha;
  • godz. 19:30 - Ewa Bem i Alchemik Big Band pod kierownictwem Grzecha Piotrowskiego.

Scena przy ul. Obrońców:

  • godz. 14 - Gang Tango i Anna Dereszowska;
  • godz. 15:30 - Amelka Anisowicz i Natalia Lesz z zespołem;
  • godz. 16:30 - Bunch Of Chairs Orchestra;
  • godz. 17:30 - Mała Orkiestra Dancingowa pod dyrekcją Noama Zylberberga.
Tona kremówkowego ciasta na cześć Jana Pawła II
Grupa ZPR Media sprzeciwia się głoszeniu opinii noszących znamiona mowy nienawiści przepełnionych pogardą czy agresją. Jeśli widzisz komentarz, który jest hejtem, powiadom nas o tym, klikając zgłoś. Więcej w REGULAMINIE